eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplení střechy a vybudování podkroví

Autor: N/A 18. 8. 2009

Zdědil jsem dům po rodičích , z půdy bych rád vybudoval bytovou jednotku. Jakým způsobem postupovat při zateplení? Střešní tašky jsou umístěné na latích , horizontálně nabitých na krokve a to je vše. Střešní tašky jsou cca 10 let staré , ve velmi dobrém stavu. Musím celou střechu rozebrat , abych mohl položit podstřešní fólii , nabít kontralatě na krokve a znovu položit latě pro tašky? Nebo stačí z vnitřní strany na latě připevnit kontralatě a natáhnout podstřešní fólii vertikálně ( odshora dolů jenom mezi krokvemi )? Aniž bych musel sundávat celou střechu? Pak by samozřejmě přišla izolace cca 20 až 25 cm , parozábrana , konstrukce pro SDK desky a SDK desky. Děkuji za radu.

odpovědět

Re: zateplení střechy a vybudování podkroví   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
z vnitřní strany bych toto řešení nedoporučil a raději bych volil sice složitější ale zcela jistě vhodnější a funkční variantu s přeložením střechy a doplněním kontralatí. Jako tepelnou izolaci pak Isover Unirol Profi mezi krokve a Orsil Uni pod krokve.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: zateplení střechy a vybudování podkroví   |   odpovídá: Kurc

Dobrý den , vámi popisované řešení s dodatečně vloženou pojistnou hydroizolací je sice možné ale rozhodně není ideální. I pro dodatečně vkládanou pojistnou hydroizoaci je třeba dodržet celou řadu zásad , ať již v souvislosti s odvedením vody či s provětráním střešního pláště. Stejně tak je z hlediska investora vhodné více se zamyslet nad tloušťkou izolací... Souvisí jednak s energetickou náročností bytové jednotky , ovlivňuje také teplotní stabilitu místností atd. atd... Jako izolaci můžete použít například materiály URSA SF 35 , SF 40 , pod krokve pak URSA DF 40 , TWP 1… Pokud budete kontaktovat přímo mne tak Vám v rámci bezplatného servisu společnosti URSA se správným návrhem skladby pomohu. jan.kurc@uralita.com , tel.: 602439813

Jan Kurc, technický poradce

URSA CZ s.r.o., Pražská 16/810, 102 21 Praha 10

Tepelné izolace stavebních konstrukcí, technické izolace, zvukové izolace stavebních konstrukcí.

odpovědět

Re: zateplení střechy a vybudování podkroví   |   odpovídá: Jan Rypl

Kompromisní řešení pomocí instalace vysoce difúzní podstřešní membrány (Jutadach ) vertikálně mezi krokve s odsazením 40 mm od střešních latí je teoreticky možné , ale jen v případě , že střecha nemá úžlabí či se neplánuje v ploše střechy instalace střešních oken nebo sedlových arkýřů. Tyto detaily totiž znemožňují možnost odvodnění či nasávání vzduchu do ventilační mezery.

Zároveň kraj střechy musí dovolovat vývod membrány (odvodnění ) a dostatečnou štěrbinu pro nasávání venkovního vzduchu do vertikální ventilační mezery mezi membránou a střešními latěmi. U hřebene pak musí střecha obsahovat možnost výstupu vzduchu z mezery do exteriéru ventilaci hřebenáčovým větráním či ventilačními taškami v každém poli mezi krokvemi.

Na váš přímý e-mail mohu poslat příslušný postup.

Tímto způsobem však nelze zajistit vodotěsnou ochranu plochy krokví !

Případné podrobnosti : viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual%202009.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: zateplení střechy a vybudování podkroví   |   odpovídá: Tomáš Hlubuček

Dobrý den ,

dodatečné vložení pojistné hydoizolace sice není zcela standardní , ale je možné. Pojistnou hydroizolaci můžete v pásech nainstalovat nz boky krokví. Nejlépe přibít přes lať a použít PUR pásku , která napojení na krokev utěsní. Jako folii doporučuji použít Sunflex Contact , což je kontaktní difúzní membrnána. Mezi krokve poté tepelnou izolaci , která může být i v další vrstvě pod krokvemi uchycena pomocí krokvových nástavců. jako vnitření parozábranu doporučuji termoreflexní folii Sunflex Roof In , která plní částečně také tepelně izolační funkci. detaily naleznete na www.sunflex.cz

Tomáš Hlubuček, technický poradce

TART, s.r.o., Vinohradská 91, 627 00 Brno

Termoreflexní stavební folie Sunflex - doplněk izolačních systémů budov.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zateplení střechy a vybudování podkroví (č. 7411) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy