eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Sádrokartonové desky

Autor: N/A 18. 8. 2009

Dobrý den , mám rastr na sádrokarton po 50cm. Dávají se desky přímo k sobě nebo se nechává mezi nima mezera kvůli případnému praskání a zatmelí se? Dále nevadí když mi vyjde spára mezi deskami v mezeřem mezi profily třeba u jedné desky na 40 cm a u druhé 10cm? Je třeba desky řezat aby byly spáry v polovině mezi profily nebo to nevadí? Děkuji

odpovědět

Re: Sádrokartonové desky   |   odpovídá: Milan Daněk

V případě podhledu je rastr po 50 cm v pořádku. Desky se kladou tak , aby byly kolmo k profilům a navzájem se dotýkaly. Následně se přetmelí. Napojení dvou desek za sebou musí být vždy na profilu. Vytváření křížových spar není dovoleno. Desky kladené vedle sebe musí být vůči sobě přesazeny o jedno pole profilů tj. 50 cm. (Viz např. naše literatura - Sádrokarton - návody a tipy pro výstavbu ).

Centrum technické podpory,

E-mail: ctp@rigips.cz

Rigips, s.r.o., Počernická 272/96, 108 03 Praha 10 - Malešice

Výroba sádrokartonových a sádrovláknitých desek, polystyrenu, speciálních desek, spárovacích tmelů, kazetových podhledů, konstrukčních profilů.

odpovědět

Re: Sádrokartonové desky   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , nejsem odborník , ale podle mě , jestli je deska na "těsno" ,či pár mm mezera nevadí , hranu desek (pokud nejsou už od výroby ) bych seříznul cca pod 45° spáry byl přelepil bandáží samolepící a pak přetmelil. Desky by měli být samozřejmě do poloviny profilu , přinejhoršim by šlo z vrchu dát "prkno" a prošroubovat.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Sádrokartonové desky (č. 7410) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy