eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplení střechy

Autor: N/A 13. 8. 2009

Dobrý den , rád bych se zeptal na mnou zvolený postup , při zateplení střechy , půdní vestavby , jestli je vyhovující.Složení - Střešní krytina Eternit Dakora , lepenka , střešní latě , krokve 16 cm .
Ze spodu šroubuji na střešní latě napříč kontralatě na které sponkuji lepenku , abych vytvořil vzduchovou ventilační mezeru.Mezi krokve pujde 14 cm izolace , dále dřevěný rošt a znova 10 cm izolace napříč. Pokud se jedná o parozábranu , tak jsem ji původně dávat nechtěl , jelikož budu celou zateplenou konstrukci zakrývat osb deskou , která jak jsem se dočetl víceméně plní funkci parozábrany. Na osb desku poté sádrokartón , případně ještě rošt na osb desku a poté sádrokartón.
Poprosil bych o komentář k takto zvolenému postupu , popřípadě o radu jak a co změnit a zlepšit . Děkuji

odpovědět

Re: zateplení střechy   |   odpovídá: Kurc

Dobrý den , pokud je Vaše střecha se sklonem nad 25° tak větraná vzduchová mezera by měla být min. 40 mm (čím větší mezera tím lépe ). 16 - 14 = 2 (cm ) je málo. Použití lepenky , jako difúzně uzavřeného materiálu je chybou. Místo ní musíte použít nějakou difúzní membránu (kontaktní podstřešní fólii ). Pod lepenkou bude docházet k masivní kondenzaci!!! Příklad vyhovující skladby správná skladba: 40 -60 mm větraná (!! ) vzduchová mezera ; mezi krokvbemi 100 mm URSA DF 40 , pod krokvemi v příčném roštu 140 mm URSA DF 40 ; parozábryna a sádrokarton. Jednodužší a výrazně levnější bude použití klasických krokvových závěsů - SDK rošt parozábrčana a desky SDK. OSB desky mohou plnit funkci parozábrany , je však mnohem složitější je vzduchotěsně pospojovat vzájemně a zejména je vzduchotěsně napojit na přiléhající stavební konstrukce (lícové a štítové zdivo , komínová tělesa , střešní okna atd. , atd... ). Za společnost URSA CZ Vám přeji příjemné bydlení pod vlastním krovem. jan.kurc@uralita.com

Jan Kurc, technický poradce

E-mail: jan.kurc@uralita.com

URSA CZ s.r.o., Pražská 16/810, 102 21 Praha 10

Tepelné izolace stavebních konstrukcí, technické izolace, zvukové izolace stavebních konstrukcí.

odpovědět

Re: zateplení střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Kontralatě (ventilační mezera ) pod střešními latěmi jsou správné , ale jejich tloušťka je potřeba min. 40 mm a to ještě za předpokladu , že délka střechy od hřebene k okapu není větší jak 10m a sklon střechy není menší jak 25°. Střešní krytina pak musí obsahovat ventilační prvky hřebene a nároží , a dole musí být umožněno nasávání venkovního vzdchu do mezery mezi kontralatěmi. Do konstrukce nelze vložit střešní okno , střecha nemůže mít úžlabí.

Pod kontralatě nelze použít nízko difúzní lepenku , ale je nutno použít kontaktní vysoce difúzní membránu (např. Jutadach 95 ). Pak tedy mezi krovemi bude 12 cm a pod krokvemi 10 cm tepelné izolace , následně parotěsně spojené a utěsněné OSB desky nebo parotěsně spojená a utěsněná parozábrana se střední parotěsností (např. Jutafol N 110 ) , a pak rošt (zde vést inž. sítě ) a deska SDK.

Desky OSB či běžná parozábrana je vyhovující pro interiér s nízkým tepelně vlhkostním namáháním , tj. u koupelny je nutná nucená ventilace ventilátorem. Pro složitější klimat je potřeba použít vysoce parotěsnou parozábranu , např. Jutafol Reflex N 150.

Další podrobnosti - viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual%202009.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: zateplení střechy   |   odpovídá: Tomáš Hlubuček

Dobrý den ,

ve vámi navrhované skladbě bych nahradil lepenky difúzní membránou Sunflex Contact. Pokud se jedná o parozábranu a vámi zmiňovanou OSB desku , zdá se mi to jako zbytečně komplikované a drahé řešení. Navrhoval bych vám spíše použít Krokvové nástavce , kterými si vymezíte výšku podkrokevní izolace , poté provedete montáž parozábrany , např. Sunflex Roof In , dále rošt a sádrokarton. Termoreflexní folie Vám zvýší tepelný odpor konstrukce a v zimě vám reflexí sníží tepelné ztráty. Detaily naleznate na www.sunflex.cz

Tomáš Hlubuček, technický poradce

E-mail: thlubucek@tart.cz

TART, s.r.o., Vinohradská 91, 627 00 Brno

Termoreflexní stavební folie Sunflex - doplněk izolačních systémů budov.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zateplení střechy (č. 7402) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy