eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení střechy

Autor: N/A 11. 8. 2009

Dobrý den ,

Máme 100let starou sedlovou střechu ve složení: krokve , latě , pálené glazované tašky 1/2 střechy , 1/2 betonové.
Před rokem jsme instalovali střešní okna velux m04.

1 ) Lze nějak provést výměnu krytiny a poté zateplit isoverem domo , aniž by se muselo měnit laťování a tudíž i vyndavat střešní okna? V podstatě se ptám , zda je možné mít střechu bez kontra latí , která by splňovala všechny normy ... kudy by se řešilo provětrávání , příp. mohla by být neprovětrávaná?

2 ) Chceme dát krytinu KM beta a bydlíme v oblasti u lesa přímo u řeky , kde bývá vlhký vzduch. Někde jsme slyšeli , že se na tuto krytinu více usazuje mech apod. Bude tedy lepší jiná krytina nebo od jiného výrobce? Co si o tom myslíte?

Děkuji předem za odpovědi

odpovědět

Re: Zateplení střechy   |   odpovídá: ing.Ludvík Pelka

Vážený pane Kozle ,
1.Z popisu je patrné ,že hodláte využívat půdní prostor na svém domku k bydlení.Tím dojde ke změně režimu v podstřešním prostoru a také ve střešním plášti v porovnání s původním stavem.Doporučuji provedení dle ověřených zásad , aby střecha s KM Betou vydržela dalších 100 let.Tj. krytina ,střešní latě ,kontralatě ,podstřešní folie ,izolace.
Dostatečný odvětrávací prostor slouží k odvětrání vlhkosti ,která se pod krytinu dostává difuzí přes střešní plášť ,příp. z vnějšího prostředí.Dále podstřešní folie chrání před vlkostí a profukováním tepelnou izolaci ,čímž by se její tepelné vlastnosti zhoršovaly.Existují i nouzová řešení umístění folie mezi krokve bez kontralatí.
2.Nejlepší odpovědí prověřenou časem na uchytávání mechů je pohled na Vaši 100 let starou betonovou krytinu.Doporučuji použít KM Betu Briliant ,kde povrch v porovnání se starými betonovými krytinami je opatřendvojitých dvojitým akrylátovým nástřikem s leskem pro omezení uchytávání mechů a nečistot.
S pozdravem ing.Ludvík Pelka

Ing. Ludvík Pelka, technický poradce

E-mail: pelka@kmbeta.cz

KM Beta a.s., Plucárna 3560/1, 695 01 Hodonín

Největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel.

odpovědět

Re: Zateplení střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud máte zvolené střešní tašky , je nezbytné aby pod střešními latěmi byla vytvořena vertikální ventilační vzduchová mezera o tl. min. 40 mm. Jelikož však máte ve střeše instalováno střešní okno a patrně i dozděné obvododvé zdivo až k latím (které tok ventilace přerušuje či mu zabraňuje ) , fakticky tuto ventilaci nelze vytvořit bez demontáže střešního okna a krytiny včetně latí. Proto bude potřeba demontovat současnou střešní skladbu , na krokve dát vysoce difúzní membránu (např. Jutadach 115 ) , pak min. 40 mm kontralatě a následně střešní latě se střešní krytinou s ventilačním hřebenáčem. Pak lze pro tepelnou izolaci použít celou výšku krokví. Speciální instalace s KM Betou by vznikaly , pokud by střecha měla sklon menší jak 22°.

Dle mých zkušeností uzazování mechu na střešních krytinách je nezávislé na typu a povrchu střešní krytiny. Usazování mechu je odvislé na přírodních podmínkách , zejména neosvícené plochy sluncem , popř. zastínění stromem či jinou budovou , pylpovým či průmyslovým spadem apod.

Další detaily najdete na : http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual%202009.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplení střechy   |   odpovídá: Tomáš Hlubuček

Dobrý den ,
pokud budete vyměňovat krytinu , vyměnil bych určitě i latě a dodal kontralatě. V některých případech , kdy lidem chybí pojistná hydroizolace a kontralatě a nechtějí provádět výměnu krytiny , tak doporučujeme montáž folie z boku krokví přes latě a dotěsněné PUR páskou. Je to možné , ale je to náročnější a těsnost nikdy není tak ideální , jako při klasickém postupu. při volbě pojistné hydroizolace doporučuji Sunflex Contact , vnitřní parozábranu Sunflex roof In. Detaily , výhody a montáž naleznete na www.sunflex.cz

Tomáš Hlubuček, technický poradce

E-mail: thlubucek@tart.cz

TART, s.r.o., Vinohradská 91, 627 00 Brno

Termoreflexní stavební folie Sunflex - doplněk izolačních systémů budov.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení střechy (č. 7397) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy