eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Šindel nebo asfaltové pásy ?

Autor: N/A 6. 5. 2009

Prosím o radu jakou krytinu použít na střechu ,která má dřevěné podbití a na které je vsoučasné době stará ipa . Tato střecha má nízký sklon , zhruba 6°. Je nutné starou ipu odstranit ? A v případě že použiji asfaltové pásy , jak se připevní k podbití podkladní vrstva ? Děkuji za odpověď .

odpovědět

Re: Šindel nebo asfaltové pásy ?   |   odpovídá: Ing.Jan Pařík, 736533367, www.parabit.cz

Střecha sklonu 6° se řeší jednovrstvou povlakovou tj. vodotěsnou hydroizolací jako tzv. šikmá střecha. Sklon 6° nelze řešit jako skládanou hydroizolaci , tj. asfaltové šindele - krytina není vodotěsná a není odolná proti vzlínání vody , min. sklon se uvádí 20° , výjimečně při podložení duplicitní hydroizolací nebo zvětšení standardních přesahů je min. sklon 15°.
Na dřevěné bednění nelze povlakovou – natavitelnou krytinu přímo natavovat , podkládá se separačními pásy typu R , které se celoplošně přibijí a na tento pás se celoplošně natavují pásy s hrubozrnným barevným posypem typu S. Lze navrhnout variantně skladbu preferující cenovou dostupnost nebo spolehlivost-trvanlivost.
Co se týče rekonstrukce tj. ponechání původní krytiny a jen obnova natavení vrchního pásu je třeba zkontrolovat stav nosné a tepelně izolační vrstvy většinou formou cca 2-3 sond , stav povrchu – odstranit prolákliny , výdutě , natavitelnost povrchu , odstranit hliníkové nátěry. Zaměřit se dále na správné řešení detailů – dodržení min. sklonu 1° pro dvouvrstvou 5° pro jednovrstvou hydroizolaci , vytažení na stěnu , ukončení u atiky , prostupů , ,..
Pro volbu skladby , výběr asfaltových pásů a řešení detailů doporučuji zaslat podklady a fotodokumentaci na email jan.parik@parabit.cz , nebo konzultovat na tel. 736533367 , informace o asfaltových pásech jsou uvedeny v technických listech výrobku na www.parabit.cz\

Ing. Jan Pařík, technický poradce

E-mail: jan.parik@parabit.cz

Parabit Technologies, s.r.o., Zbuzany 307, 516 01 Rychnov nad Kněžnou

Výrobce asfaltových izolačních pásů a šindelů.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Šindel nebo asfaltové pásy ? (č. 7237) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy