eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Krokvový nástavec

Autor: N/A 22. 3. 2009

Zdravím. Zaujalo mě řešení jak dostat pod krov další vrstvu zateplení a šikovně uchytit parozábranu. Mám ale problém s tím že společnost RIGIPS je velice skoupá na informace jak a kde se všude dá krokvový nástavec využít: ( Zajímá mě je li možné krokvový nástavec použít krom šikmin střechy také k uchycení ke kleštinám Jaké jsou rozestupy pro uchycení , co se nosnosti týče? Má někdo z vás zkušenosti krokvovými nástavci? Také cena 35kč bez DPH : (

odpovědět

Re: Krokvový nástavec   |   odpovídá: Milan Daněk

Dobrý den ,
od uvedení krokvového nástavce na trh jsou bez problémů všechny informace (vč. technických listů konstrukcí ) volně ke stažení na našich stránkách: http://www.rigips.cz/pages/customerService/systemSelector.aspx
http://www.rigips.cz/pages/customerService/literature/srcData/_li8ca775ac5f3befb.pdf
V případě dalších dotazů můžete kontaktovat CTP Rigips.

Centrum technické podpory,

E-mail: ctp@rigips.cz

Rigips, s.r.o., Počernická 272/96, 108 03 Praha 10 - Malešice

Výroba sádrokartonových a sádrovláknitých desek, polystyrenu, speciálních desek, spárovacích tmelů, kazetových podhledů, konstrukčních profilů.

odpovědět

Re: Krokvový nástavec   |   odpovídá: Jan Rypl

Rozteče krokvových závěšů vyplývají z potřebné rozteče následných stavěcích třmenů , tj. držáků CD profilů. Tj. jelikož CD profily je nutno paralelně od sebe instalovat max. po 50 cm a stavěcí třmeny jež je drží max. po 100 cm , vyplývá i pro krokvové nástavce jejich spon max. 50 x 100 cm. A to i pro krokve i pro strop. Tj. vzdálenost kleštin pro jejich instalaci nesmí být větší jak 100 cm.

Osobně považuji systém krokvových závěsů za ideální řešení , jelikož vyřeší problém tepelných mostů krokví (vaznic ) a umožní instalaci dostatečné celkové tloušťky tepelné izolace pro zajištění správné tepelné vodivosti konstrukce , a přitom lze aplikovat parozábranu tak , že není perforována vruty podhledu či průniky inž. sítěmi , popř. vzduchová mezera pod parozábranou zajistí účinnost odrazu tepla při použití reflexní parozábrany.

Není tedy nutné u stropu vytvářet zavěšený křížový rošt pro instalaci tepelné izolace a parozábrany , a pod ním další rošt na přímých závěsech pro instalaci vlastní desky sádrokartonu a jako prostor pro vedení inž. sítí či zajištění funkce reflexe. Tj. systém podstatně dražší jak z hlediska materiálů , tak i ceny práce.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Krokvový nástavec   |   odpovídá: N/A

Co se týče kleštin , tam je lepší a levnější použít drát s okem a rychlozávěs.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Krokvový nástavec (č. 7174) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy