eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

sádrokartony

Autor: N/A 22. 3. 2009

Prosím poraďte , rodinný dům , sádrokartonové stropy , sádrokart. příčky. Na stropě v horním patře pouze skelná vata. Pak už trámy a střecha.
Nechali jsme v pokojích zákoutí a šikminy přepažit sádrokartonovými příčky , dvěřmi , někde jsou z lamina šoupací dveře ( vypadají jako vestavěné skříně ). Postupně se tam několik let tvoří plíseň jak na šikminách stropu tak i na nazdech. Nechali jsme udělat větrací mřížky , není to nic platné. Tuto zimu se udělala i plíseň v pokojích v rohách a i u oken na zdech. Máme plastová okna. Prosím poraďte jak se toho zbavit ? Nebo poraďte na koho se obrátit , v jaké profesi. Děkuji Sarka

odpovědět

Re: sádrokartony   |   odpovídá: Jan Rypl

Základní chyba konstrukce je patrně v tom , že mezi tepelnou izolací a vrstvou podhledu není instalována parotěsně spojená a napojená parozábrana. Tj. vodní páry interiéru se bez jakékoliv regulace dostávají do tepelné izolace kde v místě rosného bodu kondenzují v takovém množství , že se nestíhají odpařovat , postupně se zbytkové kondenzace hromadí až nakonec vytékají do interiéru s následným vznikem plísní a hnilob.

Plíšně u oken mohou mít příčinu v tom , že došlo k výměně oken , ale nedošlo k zateplení vnějšího ostění okna , popř. nebyla vložena tepelná izolace do zdiva pod rám po celém obvodu okna , popř. spára mezi oknem a zdivem není těsná. Pak vzniká velký tepelný most s následnými problémy vzniku kondenzací a plísní.

Dalším dodatečným zdrojem problému může být špatné větrání interiéru (výměna vzduchu ) , kde není dodržována max. vlhkost 55% , popř. obvodové konstrukce budovy nemají správný tepelný odpor.

Mohu stavbu osobně navštítit , posoudit a navrhnout řešení. Můžeme se dohodnout telefonicky ?

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: sádrokartony   |   odpovídá: Tomáš Hlubuček

Dobrý den ,

příčina vzniku polísní je zkondenzované vlhkost a tepelné mosty. Přispět k tomu může velmi vydatně i porušená parozábrana. K detailnějšímu postupu by bylo třeba lépe znát stavbu , skladbu stěny , sílu minerální izolace a její provedení.

Tomáš Hlubuček, technický poradce

E-mail: thlubucek@tart.cz

TART, s.r.o., Vinohradská 91, 627 00 Brno

Termoreflexní stavební folie Sunflex - doplněk izolačních systémů budov.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


sádrokartony (č. 7173) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy