eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení podkroví na chalupě

Autor: N/A 13. 3. 2009

Dobrý den ,
prosím o radu jak zateplit podkroví na chalupě v horské oblasti (Jizerské hory , cca 700 m nad mořem ). Aktuálně je skladba podkroví následující: obložení palubkami 12 mm přibité přímo na trámy , stará skelná vata původní tloušťka 5 cm , nyní značně slehlá , záklop z prken , hydroizolace (IPA ) a plechová střecha z falcovaného pozinkového plechu. Chtěl bych odstranit skelnou vatu a provést kvalitnější tepelnou izolaci , ale vzhledem k omezenému přístupu budu nucen použít buď sypanou (perlit , polystyren ) nebo foukanou izolaci (vata / celuóza ) , ale mám obavu z kondenzace vody v izolaci. Nad podkrovím je ještě menší půda , kterou plánuji zateplit standardní minerální vatou umístěnou mezi trámy. Půda je odvětrávána dvě malými okny cca 15 x 25 cm.

Děkuji
Radek Mašín

odpovědět

Re: Zateplení podkroví na chalupě   |   odpovídá: Kurc

Dobrý den ,
Jak asi tušíte tak z hlediska moderních požadavků nelze Vaši střechu považovat za vyhovující. Dobrá zpráva je že , podle Vašeho tvrzení , se střešní plášť z hlediska režimu vlhkosti jeví jako funkční. Neznamená to však že , s jakoukoli změnou způsobu používání , bude tato dosavadní funkčnost zachována.
V konstrukci by měla být obsažena větrací mezera to , s použitím Vámi uvedených postupů , nebude možné. Ke kondenzaci by potom téměř jistě začalo docházet , nikoli v izolaci , ale na rozhraní izolace a vnějšího bednění.
Asi jediným správným postupem bude rozebrání celého vnitřního podhledu a realizace všech nutných vrstev zateplené konstrukce – větrané mezery , vrstev tepelné izolace , parozábrany atd… případné znovupoužití původních palubek je také možné. Pro konkrétnější návrh mne můžete kontaktovat na email: jan.kurc@uralita.com

Hezký den.

Jan Kurc, technický poradce

E-mail: jan.kurc@uralita.com

URSA CZ s.r.o., Pražská 16/810, 102 21 Praha 10

Tepelné izolace stavebních konstrukcí, technické izolace, zvukové izolace stavebních konstrukcí.

odpovědět

Re: Zateplení podkroví na chalupě   |   odpovídá: Jan Rypl

Provedení způsobu aplikace je teoreticky možné , ale poměrně složité a je potřeba zajistit ještě vertikální ventilaci půdního prostoru , respektive zajistit dostatečnou tepelnou izolaci konstrukce bez toho , že ventilace půdy nám znehodnotí funkci tepelné izolace aplikovanou ve střeše. Ventilace okny nepomůže ! Parozábrana bude v konstrukci rozhodně potřeba (zvlášť při foukané tep.izolaci ) , ale otázka bude jak a kam ji do konstrukce instalovat. Jelikož jde o poměrně složitý postup , potřeboval bych s Vámi konzultovat ještě další podrobnosti nejlépe telefonicky.

Pak by bylo potřeba ještě znát sklon střechy a délku od hřebene k okapu.

další viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplení podkroví na chalupě   |   odpovídá: Tomáš Hlubuček

Dobrý den ,

pod prkenným záklopem by měla být zachována provětrávaná mezera , která bude provětrávat vlhkost směrem k hřebeni. Z vnitřní strany je nutné umístit parozábranu , abyste zamezil pronikání vlhkosti do vaty. Pro tento účel je možné použít termoreflexní folii ( například sunflex roof in ) , která vám zvýší tepelný odpor. Pro správnou funkci parozábrany a využití reflexe je třeba palubky montovat na rošt , který je pod parozábranou , aby byla zachována mezera mezi obkladem a folií. detaily na www.sunflex.cz , nebo www.uspory-energie.cz

Tomáš Hlubuček, technický poradce

E-mail: thlubucek@tart.cz

TART, s.r.o., Vinohradská 91, 627 00 Brno

Termoreflexní stavební folie Sunflex - doplněk izolačních systémů budov.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení podkroví na chalupě (č. 7155) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy