eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Postup při pokládce izolace na podlahu púdy

Autor: N/A 26. 2. 2009

Dobrý den , jsme Společenství vlastníků jednotek domu Olomouc , Bořivojova 10 a uvažujeme o zateplení podlahy nevytápěné půdy z důvodu úniku tepla stropem z bytů pod půdou. Strop je z panelů a na něm škvárobeton (stavba svépomoci počátkem 70-tých let ).Střecha je vazníková sedlová , ale nízká ( v kohoutku nejvyššího bodu ve středu střechy asi 110 cm ).Chceme na podlahu položit minerální vlnu v pásech , buď Rockwool Rolrock nebo Orsil Orsik v tloušťce 160-180 mm. Chci se hlavně zeptat na nutnost , popřípadě způsob pokládky parozábrany na teto způsob zateplení.Ještě podotýkám , že samotná střecha je sbita z vazníků , trámy leží na podlaze a krytinou (nad záklopem z prken )je pozinkovaný plech v šablonách.Je možné výše uvedené způsoby izolace pouze bez ničeho jiného položit na uklizenou rovnou podlahu půdy? Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Petr Kühr , za SVJD.

odpovědět

Re: Postup při pokládce izolace na podlahu púdy   |   odpovídá: Jan Rypl

Při použití takové tloušťky tepelné izolace je potřeba parozábrany pod tepelnou izolací nezbytností. Pokud je podlaha bez nerovností , lze přímo na ni aplikovat parotěsně spojenou a napojenou parozábranu (Jutafol N 140 ) a následně na ní tepelnou izolaci. Pokud má podlaha nerovnosti , je vhodné parozábranu podložit netkanou textilií. Půdní prostor musí zůstat odvětrávaný , tj. tepelná izolace nesmí u krajů střechy ucpat otvory pro vstup vzduchu. Na tepelnou izolaci se nesmí aplikovat žádný nízko difúzní materiál (žádné lepenky , fólie , OSB či MFP desky , PVC apod. ) , případné zakrytí lze řešit např. netkanou textilí , pochůzí vrstvu pak z paropropustných sádrovláknitých či MDF desek , popř. z prken.

další viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Postup při pokládce izolace na podlahu púdy   |   odpovídá: N/A

Dobrý den
K zateplení vašeho půdního prostoru možností oteplit stropní konstrukci je hodně jednu z nich jste již zmínil a to skládanou spárovou skelnou nebo minerální izolaci. Naše společnost vám může nabídnout zateplení půdního prostoru bez spárovou neskládanou tepelnou izolací ISOCELL oč se jedná , jde o strojově aplikovanou tedy foukanou tepelnou izolaci na bázi celulosových vláken vysoké kvality které se nastříkají rovnoměrně po celém půdním prostoru a vyplní i tu nejmenší skulinu dále vás požádám o návštěvu našich stránek

www.strechypts.cz - zateplení objektů CELULOSOU ISOCELL

odpovědět

Re: Postup při pokládce izolace na podlahu púdy   |   odpovídá: N/A

Vážený pane Kühr ,
jednou z možností izolace podlahy půdy je provedení foukané izolace CLIMATIZER PLUS. Tuto izolaci je možné aplikovat bez parotěsné folie na stávající panel se škvárobetonem.
Climatizer Plus je přírodní izolační hmota z celulózy , která je zafoukávána do střech , stěn , do stropů a podlah. Izolační vrstvu je možné vytvořit i na velmi těžko přístupných místech a spolehlivě se tak zabrání vzniku spárové průvzdušnosti.
Tato izolace je rychle a snadno aplikovatelná s výhodnou cenou. Je šetrná k životnímu prostředí a umožní Vám snížit náklady na vytápění. Nevyžaduje výrazné stavební úpravy ani přenášení materiálu přes dům.

Instaluje se přesně na míru beze zbytků a bez mezer , přilne ke všem detailům a pohlcuje hluk. Cena od 900 ,- Kč/m3.

Nezávazná prohlídka , návrh řešení a cenová nabídka předem zdarma.

V případě , že máte zájem kontaktujte nás telefonicky 605 269 199 ,
nebo e-mail: info@faber-bohemia.cz
Věřím , že Vás naše nabídka zaujme a těšíme se na spolupráci.

S přáním pěkného dne
Lubomír Tischler
Faber Bohemia CZ , s.r.o.
Tel:+420 515 223 469
Fax:+420 515 244 303
E-mail:info@faber-bohemia.cz
www.fb-izolace.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Postup při pokládce izolace na podlahu púdy (č. 7128) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy