eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Jakou vybrat parozábranu?

Autor: N/A 7. 2. 2009

Dobrý den , trochu plavu ve výběru parozábrany a ráda bych se poradila. Máme šikmou střechu a uvažuji takovouhle skladbu: taška bramac , laťování , folie , tepelná izolace 2x 120mm , parotěsná zábrana , palubky. Krokve máme 180 mm takže na ně ještě budeme přidávat latě , abysme dostali potřebnou tlouštku pro tep. izolaci. Napadlo mě ještě jestli by nebyla lepší skladba: tep. izol. 180 mm , parotěsná folie , tep. izol 40-60 mm a palubky. Přemýšlela jsem o použití folie jutafol N AL 150 a ráda bych u ní využila reflexe , bohužel šetříme místem takže se mi do skladby střechy nechce vejít vzduchová mezera. Snad jsem můj problém popsala srozumitelně. Předem děkuji za odpověď.
Klára Papežová

odpovědět

Re: Jakou vybrat parozábranu?   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček

Dobrý den ,
osobně bych se raději vzdal reflexe a volil jistotu toho že Vám v konstrukci nebude kondenzovat voda. Doporučil bych proto výrobek Isover Vario KM Duplex UV (tato parobrzda ta v případě nadměrné vlhkosti v konstrukci umožní vlhkosti vysychat během léta i do interiéru , navíc jde o více než 10 let odzkoušenou a patentovanou technologii ). V případě zájmu Vám společnost Isover pošle vzorek na odzkoušení zdarma.

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: Jakou vybrat parozábranu?   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud je jako podstřešní fólie použita vysoce difúzní membrána (Jutadach , Dekten ,... ) a pokud budete parozábranu vkládat do mezisouvrství tepelných izolací , pak nemá smysl používat Jutafol NAL či jinou vysoce parotěsnou parozábranu s reflexní vrstvou (reflexe nebude fungovat ) , ale stačí použít fólii Jutafol N 110. Je však potřeba dodržet poměr mezi tloušťkou tep.izolace za a před parozábranou min. 4:1 , např. 16 : 4 cm , 18 : 4.cm (18:6cm nevyhovuje = poměr jen 3:1 ) Tato konstrukce však není možná pro interiér s vysokým tepelně vlhkostním namáháním , tj. koupelna by musela mít nucenou ventilaci interéru ventilátorem.

Původní skladba však také není správná , mezi parozábranou a palubkami by měl být nějaký rošt z latí , aby hřebíky palubek neděrovaly parozábranu a nebyly problémy s poškozením parozábrany při instalaci kabelů , zásuvek , vypínačů či bodových svítidel.

další viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Jakou vybrat parozábranu?   |   odpovídá: Tomáš Hlubuček - tel: 606 717 915

Dobrý den ,
termoreflexní folii Vám mohu doporučit , ale s jednou výhradou. Termoreflexe bude fungovat pouze , pokud před reflexní vrstvou ponecháte vzduchovou mezeru ( stačí 2 cm ). Pokud by termoreflexní folie byla ve složení vata- termoreflex-vata , snížíte výrazně její účinek. Použijete-li folii Sunflex Roof-In se vzduchovou uzavřenou mezerou , nahradíte cca 5 cm vaty. Pokud montáž parozábrany provedete podle návodu a za použití předepsaných materiálů , zejména systémových lepicích pásek , nemusíte se obávat pronikání vlhkosti do vaty.
Budete-li chtít , mohu Vám zaslat montážní návod.

Tomáš Hlubuček, technický poradce

E-mail: thlubucek@tart.cz

TART, s.r.o., Vinohradská 91, 627 00 Brno

Termoreflexní stavební folie Sunflex - doplněk izolačních systémů budov.

odpovědět

Re: Jakou vybrat parozábranu?   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , jaký máte názor na parofólii Gunnefol N PP 110 ? Bude dostačující..?

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Jakou vybrat parozábranu? (č. 7084) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy