eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

odhlučnění půdní podlahy u domu okal

Autor: N/A 7. 2. 2009

Dobrý den ,
chci odhlučnit podlahu u domu okal. Zatím je odizolovaná od spodního bytu jen stropními deskami (zřejmě dřevotříska ) skelnou vatou kvůli tepelné izolaci a na ní jsou přišroubovány překližkové desky , které mají tloušku asi 1cm po kterých se zatím chodí za doprovodu nepříjemného hluku.
Žádám Vás tímto o rady jak odhlučnit podlahu když na jedné půlce půdy bude plovoucí podlaha při čemž pod kuchyňským koutem bude dlažba a na druhé půlce půdy koberce s koupelnou a záchodem , kde bude též dlažba. Při čemž výška podlahy může být maximálně 13cm. Předem děkuji za rady.

odpovědět

Re: odhlučnění půdní podlahy u domu okal   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček

Dobrý den ,
doporučuji na současné desky dát desky nové , OSB či Sádrovláknité Rigips tl. cca 20 mm , pak minerální izolaci Orsil t-P či Isover TDPT v tl. 30-40 mm (po obvodě Pásky Orsil N/PP ) a poté opět desky Rigips tl. cca 25 mm. Na tuto skladbu si pak můžete dát dlažbu , koberec atd.

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: odhlučnění půdní podlahy u domu okal   |   odpovídá: N/A

Dobrý den. Jsou nutné OSB desky na stávající desky? A OSB desky které se pokládají na izolaci Isover se pokládají volně , nebo je nutné je nějak uchytit?
Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

odpovědět

Re: odhlučnění půdní podlahy u domu okal   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , nakonec jsem to provedl tak , že jsem koupil kročejovou izolaci tloušťky 5cm , na to jsem položil OSB desky se zámkem , na ně jsem položil miralon co se dává pod plovoucí podlahu a nakonec jsem to křížem přeložil opět OSB deskami se zámkem a ty jsem přišrouboval k těm prvním. Původní hluk se zlepšil asi o 80%. Pokud se jedná o stejnou podlahu jako u okalu což je v podstatě dřevostavba , tak se hluku nikdy nezbavíte na 100%. Takže , čím tam bude víc vrstev , tím bude menší hluk , to už záleží na Vás. Jinak OSB desky jsem na izolaci pokládal volně , aby se nepřenášel zvuk na původní podlahu. Podotýkám , že je to amatérský návod bez záruky.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


odhlučnění půdní podlahy u domu okal (č. 7082) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy