eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Vlhkost v střešní konstrukci

Autor: N/A 21. 1. 2009

Dobrý den.
Měl bych dotaz ohledně vlhkosti v střešní konstrukci. Při měření teploty v nezatepleném hambálku jsem zjisti , že při venkovní teplotě -15 mám v hambálku teplotu pod bodem mrazu a na bednění mám krystalky ledu ,které mi pak pri oteplení kondenzují a vzniká znich plíseň. Potřebuji poradit jak se vlhkosti zbavit nebo možnou příčinu.V jedné podkrovní místnosti není ukončená parozábrana v oblasti stř.okna a není dokončená ani tep.izolace příčná v tl.40mm a palubkové ukončení.Dále není izolován průlez do hambálku o rozměrech 40x50cm.
Skladba střešního profilu je následovná:
betonová taška KM Beta
latě
kontralatě 40x50mm
kontaktní membrána difůzně otevřená
prkené bednění
krokve 180x 80mm mezi 180 mm kam.vata
parotěsná zábrana
příčné latě 40mm a kam.vata40mm
rošt a na něm palubky 16mm
Děkuji

odpovědět

Re: Vlhkost v střešní konstrukci   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud je skutečně jako pojistná podstřešní hydroizolace použita vysoce difúzní kontaktní membrána , pak je jednoznačně problém v parozábraně. Tj. buď v konstrukci úplně chybí , nebo není parotěsně slepená mezi sebou a není parotěsně nalepená na paronikající či navazující stavební konstrukce (kabely , rám stř.okna a půdního průlezu , zdi , nadezdívka , příčky , ventilační potrubí , pronikající vaznice či kleštiny apod. ). Dále musí být těsněný i záklop půdního průlezu (pryžovou páskou mezi deskou a rámem ) a ventilační potrubí nesmí končit jen ve studené půdě.

V současné době se Vám tedy do konstrukce dostává z vytápěného interiéru větší množství vodních par než se z ní může odpařovat , a to díky tomu , že v konstrukci nefunguje parotěsnící vrstva. Tu je tedy nutno opravit aby v konstrukci existovala a dáky parotěsnému slepení a napojení byla funkční.

Jinak je Vaše skladba konstrukce správná a je použitelná i pro koupelnu , pokud má nucenou ventilaci interiéru ventilátorem.

Další podklady - viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf , zejména oddíly 10 , 12 , 14 a obr. 15 , 16 a tab. 6.

S pozdravem

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Vlhkost v střešní konstrukci (č. 7032) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy