eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Tesařík

Autor: N/A 29. 11. 2005

Dobrý den ,
potřebovala bych poradit , jakým prostředkem (chemikálií ) bych mohla zničit tesaříka a červotoče již v zasaženém starším dobrém krovu (je suchý , neprší na něj ). Dva roky jsem ho natírala čevostopem , několikrát po sobě , ale výsledek není skoro žádný. Lze tomu vůbec něčím zabránit? Vím , že je mnoho metod , ale tlaková impregnace atd na stojícím krovu je nemožná.
Děkuji

odpovědět

Re: Tesařík   |   odpovídá: N/A

Na likvidaci je možné použít BOCHEMIT PLUS.

Informace naleznete u výrobce - www.bochemie.cz

Koncentrovaný insekticidní a fungicidní přípravek na ochranu dřeva napadeného dřevokazným hmyzem s následnou preventivní ochranou dřeva proti plísním , dřevokazným houbám a dřevokaznému hmyzu.

Použití
Pro sanaci řeziva , krovů a dalšího stavebního dřeva napadeného dřevokazným hmyzem (např. tesařík , červotoč ) a následnou im­pregnaci dřeva proti plísním , dřevokazným houbám a dřevo­kaznému hmyzu. Použít ve všech případech , kde je nutná sanace v kombinaci s preventivní ochranou proti všem biotickým škůdcům.

Aplikace
Aplikuje se nátěrem , postřikem , máčením , v místech rozsáhlého napadení dřevokazným hmyzem se přípravek aplikuje injektáží (tlakovou nebo beztlakovou ).
Ošetření dřeva napadeného dřevokazným hmyzem:
Nejprve je nutné odstranit (osekat , obrousit ) silně zkorodovanou část dřeva. Povrch dřeva očistit , odmastit tak , aby přípravek mohl dobře pronikat do dřeva.
Bochemit Plus naředit na 15% vodný roztok , tzn. 1 díl Bochemitu Plus a 5 - 6 dílů vody. Poté provést dvojnásobný nátěr nebo postřik a to tak , aby bylo dosaženo minimálního příjmu 30 g Boche­mitu Plus na m2 ošetřené plochy.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Tesařík (č. 703) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy