eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplenie podkrovia

Autor: N/A 6. 1. 2009

Dobry vecer
reailizujeme novostavbu rodinneho domu s obytnym podkrovim. Konstrukcia krovu je jednoducha - sedlova strecha , sklon 22stupnov. Krokvy su zachytene kliestinamy vo vyske 3 ,0m. Vrstvy strechy - krytina Bramac , laty , kontralaty , poistna folia , debnenie. Ponad pomurnicu a medzi krokvy (18cm ) sme vlozili ISOVER DOMO 16cm az po kliestiny. Pokracovali sme medzi kliestinamy. Teraz riesime ako dalej. Ide o to ze sadrokartonovy podhlad chceme sputit nizsie (cca 2 ,60m ) to znamena ze medzera medzi kliestinamy a sadrokartonom je 40cm. Kde mam umiestnit krizne izolacne dosky 8cm a difuznu foliu? Bude vzniknuta vzduchova medzera problemom? dakujeme

odpovědět

Re: Zateplenie podkrovia   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček

Dobrý den ,
doporučuji mezeru utěsnit izolací , problém to být může ale také nemusí , otázkou jsou především detaily kvalita provedení.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: Zateplenie podkrovia   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Riso ,
běžně zdarma poslkytujeme technické poradenství a řešení návrhů střech pro naše zákazníky. Jelikož jste si zakoupil výrobek společnosti Isover , doporučuji vám obrátit se na tuto firmu.

odpovědět

Re: Zateplenie podkrovia   |   odpovídá: Jan Rypl

Vzduchová mezera problémem nebude , ale pod tepelnou izolaci je potřeba umístit parotěsně spojenou a napojenou parozábranu , nikoliv difúzní fólii !!!

Problémem je však provést podhled tak aby pod 8 cm tepelnou izolací umístěná parozábrana nebyla děrována vruty sádrokartonu , jelikož nelze parozábranu umístit mezi 8 a 16 cm tepelnou izolaci. Jsou 2 možnosti.
a ) pokud v ploše SDK nejsou průniky inž. sítěmi či v interiéru není prostor s vysokým tepelně-vlhkostním namáháním nebo vo bjektu nebude rekuperace , pak použít vysoce parotěsnou parozábranu (Jutafol Reflex N 150 ) přímo za deskou SDK a v místech budoucích průniků vrutů na ni nalepit pásku JUTADACH TPK Super
b ) nebo běžnou parozábranu (Jutafol N 110 ) vytvořit na křížovém roštu a mezi deskou SDK a parozábranou vytvořit další dřevěný či kovový rošt (na přímých závěsech ) a inž. sítě vést v tomto meziroštu. Přímé závěsy podtěsnit páskou Jutafol SP 1.

Další viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplenie podkrovia   |   odpovídá: N/A

Dobrý den ,
je to sice neobvyklé provedení ale v případě bezchybného provedení by problém být neměl , pokud budou správně opracovány detaily a dobře provedena pokládka tep iz , pokud bednění a pojistná hydroizolace budou plnohodnotně plnit vzduchotěsnou funkci , - při větru může vlivem netěsností v těchto vrstvách docházet k proudění vzduchu a následně docházá k prochlazování tep. iz - zvláště pak tep. iz. minerálních vláken , v případě že by pak byla prochlazována vaše mezera mezi kleštinami a podhlledem 40 cm nemusely by pak 8cm tep. iz. na podhledu vyhovovat , potom bych doporučoval celou vrstvu tepelné izolace realizovat nad SDK podhledem ,
jinak mezeru 40 cm tloušťky se mi zdá velmi nerozumné vyplňovat tepelnou izolací

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplenie podkrovia (č. 6933) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy