eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení stropu nad obývákem

Autor: N/A 5. 1. 2009

Dobrý den ,
potřeboval bych poradit se zateplením stropu nad obýváke. Strop v interiéru je z roku 1920 s nádhernými štuky , které chci zachovat.
Vše je na rákosu , který je nabyt na prknech. Pak je asi 20 cm mezera , traverzy a cihli do klenby (takové ty oblouky na půdě to dělá ). Půda je jen zastřešená. Jelikož chci strop zachovat , potřebuji poradit , jak nejlépe obývák zateplit , protože se v něm skoro nedá být jak teplo uniká. Táta říkal , abych nad klenby udělal zateplení vatou , ale to se mi zdá naprosto neúčiné.
Prý existují metody , jak by se mezi klendu a prkna dala nastříkat nějaká hmota , která zatuhne a stane se izolační vrstvou , ale nevím , jak se to jmenuje a zda-je to pro můj případ vhodné.

Mockrát děkuji za každou radu.
Radek Švec

odpovědět

Re: Zateplení stropu nad obývákem   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček

Dobrý den ,
doporučuji použít drcenou minerální izolaci.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: Zateplení stropu nad obývákem   |   odpovídá: luděk Kovář

Doporučuji vám obrátit se na firmu Izolace Polná , která provádí foukanou tepelnou izolaci do mezer mezi trámy. Je to běžný způsob , ale je nutná prohlídka stavby. Kontakt naleznete na jejich web stránkách.

odpovědět

Re: Zateplení stropu nad obývákem   |   odpovídá: Jan Rypl

Mezi klembu a strop by se teoreticky tepelná izolace data nafoukat , ale problémem je věc , že mezi stropem a touto izolací by pak musela být provedena parotěsnící vrstva (parotěsně slepená a napojená parozábrana ) , což je bez demontáže klemby či demontáže stropu naprosto neproveditelné. Bez parozábrany by totiž taková konstrukce měla velké problémy s kondenzacemi , a navíc tímto způsobem zateplená konstrukce by ztratila schopnost akumulace tepla.

Proto opravdu jediný jednoduchý způsob (při zachování současného stropu ) je aplikace tepelné izolace na horní stranu cihel klemby (až foukanou , či z minerální či skleněné vaty ) , což z hlediska tepelné úspory bude ještě lépe funkční než v případě pokud by izolace byla pod klembou v prostoru mezi klembou a vatou. Zde pak nehrozí žádné problémy s kondenzacemi , nepotřebujete žádnou parozábranu a navíc nezlikvidujete schopnost akumulace tepla klembou.

POZOR ! vatu či jinou paropropustnou tepelnou izolaci z horní strany nezakrývat žádním nízko difúzním materiálem , tj. žádné OSB či MFP desky , lepenky , fólie. Pokud již nečím zakrýt , pake nějakou netkanou textilií , vysocedifúzní membránou nebo prkenným záklopem.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení stropu nad obývákem (č. 6914) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy