eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

životnost difuzní folie - co na to odborníci?

Autor: N/A 30. 11. 2008

Dobrý den

V roce 2004 jsem na stávající krovy instaloval difuzní kontaktní folii DELTA-VENT N. Teď jsem instaloval střešní okna a po odkrytí krytiny jsem zjistil , že folie místy prosvítá. Po bližším průzkumu jsem zjistil , že střední film (guma či něco podobného ) je popraskaný na drobné šupinky.
Zajímal by mě názor odborníků na funkci takovéto folie , protože chci mezi krovy instalovat zateplení atd. Podotýkám , že při montáži byla folie odkrytá max. 1 den , takže rozhodně nemohlo dojít k jejímu poškození vlivem ultrafialového záření. Krytina je KM Beta.

odpovědět

Re: životnost difuzní folie - co na to odborníci?   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud je střední vodotěsný film popraskán tak že se sype , pak již fólie nemůže plnit svoji vodotěsnou funkci. To patrně bude UV nebo teplotní degradací fólie. K poškození UV zářením však může dojít nejen při montáži , ale i při delším nesprávném skladování (na dvoře ) nebo díky prosvítání UV záření přes protilehlý střešní výlez , nebo nesprávně nainstalovanou střešní krytinou (nesprávné rozteče latí a tím špatný dotyk v zámcích krytiny ) , popř. prosvítáním UV záření přes kónické ventilační tašky krytiny (při nízkém sklonu střechy ). Teplotní degradace pak může být ovlivněna i nedostatečnou tloušťkou ventilační mezery mezi střešní krytinou a fólií.

Jan Rypl

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: životnost difuzní folie - co na to odborníci?   |   odpovídá: Vobořilová

Dobrý den pane Pavle
Zdá se , že váš problém by mohl mít dvě příčiny
1. jedná se o zmetkový produkt již z výroby , kde mohlo dojít k nějaké technologické chybě-doporučuji reklamovat u prodejce ,pokud máte výrobní štítky z rolí , mohl by se dohledat i problém přímo u výrobce.
2. chybná technologie pokládky , kdy mohlo dojít k přílišnému vypnutí instalované folie a potom během změn teplot v ročních obdobích kdy smršťováním a opětovným povolováním došlo k popraskání vnitřního difusního filmu a jeho degradaci.
Každopádně je v tomto momentu Vaše folie nefunkční co se týče hlavně vodotěsnosti , tedy v žádném případě nedoporučuji pod tuto folii zateplovat-mohla by protékat.
Obraťte se na svého dodavatele s reklamačním řízením , pokud podle stavebního deníku opravdu nedošlo k pozdnímu zakrytí krytinou po instalaci folie.
Kateřina Vobořilová 602 265 043 www.PKTT.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


životnost difuzní folie - co na to odborníci? (č. 6788) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy