eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zatepleni strechy ve srubu

Autor: N/A 6. 11. 2008

Dobry den , predne musim rici , ze stavebnictvi vubec nerozumim :o ) Muj problem spociva v tom , ze bych rad zateplil strechu ve svem srubu , ktery je uprostred lesa. Strecha momentalne vypada tak , ze jsou na 5cm tramcich prkna , na nich je cosi jako lepenka. Je to novy , delali jsme to v zari. Nevim vsak , jak ji zateplit. Prostor je to maly , jde asi o 25 m2. Chtel jsem tam dat krizem 2 vrstvy 5cm polystyrenu , ale nevim , jestli tam nekde nemusi byt nejaka parozabrana , nebo neco na ten zpusob , aby se tam nesrazela voda. Zavnitr bych chtel na ten polystyren dat OSB desky , nebo palubky. Prosim poradte. Pripadne kdyby se nasla nejaka parta , ktera by tam na vikend zajela a za pivko a maso mi to pomohla vytvorit tak bych byl rad :o ) K videni na http://www.botkuv.net/foto/200808221229_botnik1.jpg , strecha zevnitr na http://www.botkuv.net/foto/200810011028_strecha6.jpg Díky :o )

odpovědět

Re: Zatepleni strechy ve srubu   |   odpovídá: luděk Kovář

Váš dotaz je velmi specifický a atipický. Za pivko a maso se dá urobiť čokolvek. Ale estli to bude fungovať , to neviem.
Doporučuji vám prostudovat si návody na konstrukce šikmých střech nebo si najít takovou firmu , která to umí.
Tento portál to umět nebude.

odpovědět

Re: Zatepleni strechy ve srubu   |   odpovídá: Jan Rypl

Jelikož nyní máte na střeše nízko paropropustnou bitumenovou izolaci , pak taková konstrukce výrazně omezuje možnost odpařování vodních par z následně zateplené konstrukce. Pokud tedy byste chtěl konstrukci zateplit , pak by bylo potřeba pod bedněním vytvořit ventilační vzduchovou mezeru tl. min. 40 mm (ta zajistí možnost odpařování ) teprve pak tvořit vrstvy tepelné izolace , parozábranu a podhledu.

Pokud je sklon střechy do 45° , pak by se mělo použít tolik tepelných izolací , aby tepelná vodivost konstrukce nebyla větší jak 0 ,24 W/m2.K. Tj. v případě běžného EPS s lambdou 0 ,034 W/mK to je cca 15 cm , Tj. 2 vrstvy 5 cm EPS rozhodně nestačí. Navíc je problém aby Vám při aplikaci desky EPS vůči krokvi nevznikaly štěrbiny , ty je nutno utěsnit. Navíc EPS neodcloní hluk (bubnující déšť , vnější hluk ,... ) a ještě EPS musí být stabilizovaný !

Pod nejspodnější vrstvou EPS pak provést parotěsně spojenou a napojenou parozábranu (Jutafol N ) a teprve pak rošt a desku podhledu (např. OSB ).

Další viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zatepleni strechy ve srubu   |   odpovídá: N/A

< ;a href=http://buyonlineaccutanenow.com/#bpkqs> ;buy cheap accutane< ;/a> ; - < ;a href=http://buyonlineaccutanenow.com/#zygfo> ;accutane without prescription< ;/a> ; , http://buyonlineaccutanenow.com/#lcvow accutane online

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zatepleni strechy ve srubu (č. 6672) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy