eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

vhodné zateplení

Autor: N/A 16. 9. 2008

Dobrý den , chtěli bychom se Vás zeptat jestli námi navrhovaný materiál a postup na zateplení šikmé střechy je vhodný a správný. Nebudeme sundavat střešní krytinu , neboť tuto máme nově vyspravenou a vzhledem k valbové střeše jde o velký počet podmazaných hřebenáčů. Chceme zateplovat z vnitřní strany , proto budeme na kontralatě připevňovat mezi krokve pojistnou hydroizolaci DELTAVENT 170 , pod tuto chceme mezi krokce umístit tepelnou izolaci Unifit 100mm , následně do vodorovného dřevěného roštu z latí další tepelnou izolaci Knauf TP 115 60mm , dále parotěsnou parozábranu Jutafol N110 a posléze zbudovat poslední dřevěný rošt z latí , který chceme vyplnit tepelnou izolací Knauf TP 115 40mm , na který v závěru upevníme dřevěné palubky. Děkujeme za odpověď.

odpovědět

Re: vhodné zateplení   |   odpovídá: Jan Rypl

Konstrukce je z hlediska stavebně tepelné techniky v pořádku , jen je nutno parozábranu parotěsně slepit a parotěsně napojit na všechny navazující a pronikající konstrukce - viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf

Neznám Delta Vent 170 , patrně jde o Delta Vent S nebo Delta Vent N , lze použít i membrány JUTADACH , Dekten ,.... Tato pojistná hydroizolace by měla být vyvedena přes obvodové zdivo (u okapu ) až do vnějšího prostředí tak aby vyváděla vodu ven , a dále mezi střešními latěmi a touto membránou by měla být vytvořena ventilační vzduchová mezera o tl. min. 40 mm , a to včetně otvorů pro nasávání venkovního vzduchu (v místě vyvedení membrány ) a otvorů v krytině u hřebene pro výstup vzduchu z ventilační mezery zpět do exteriéru (ventilačními taškami či ventilací hřebenáčem ). Viz. tab. 7 str. 47 ve výše uvedené odkazu.

Tj. skladba :
- krytina s ventilací u hřebene
- střešní latě
- ventilační mezera
- membrána
- 10 + 6 cm tepelná izolace
- parotěsně provedená parozábrana
- 4 cm tep.izolace
- palubky

U koupelny je nutná nucená ventilace ventilátorem či rekuperací !

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


vhodné zateplení (č. 6475) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy