eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zaizolování větrání koppelny, digestoře...na půdě

Autor: N/A 10. 11. 2005

Dobrý den ,
máme novostavbu /4měsíce/. Nyní se stalo , že nám u větráku (větrací mřížky která vede na půdu ) v koupelně , která je umístěna v 1 podlaží hned pod půdou , okolo větrací mřížky je okolo celé mřížky mokro.
Dle infa od souseda nám sdělil , že máme špatně na půdě zaizolovany vývod odtahu přes půdu směr ven.
Proto jsme se na půdu šli podívat a zjistili jsme , že roura (dle umístění roura od odvětrávání koupelny ) je obalena kusy žluté skelné vaty a převázaná provázkem tak že po velmi snadném odhrnutí kusů této vaty je vidět daná roura. Takto je i zaizolován odtah pro digestoř a odtah plynového kotle.
Je toto takto správně zaizolované? (Např.náš soused má tuto vatu obalenou ještě igelitem v kterém se mu ale sráží voda ). Jak by mělo být toto správně provedené. Moc děkuji za radu.
Lucie

odpovědět

Re: Zaizolování větrání koppelny, digestoře...na půdě   |   odpovídá: Jan Rypl

1 ) zdroj kondenzací uvnitř trubky :

Odvětrávací podtrubí z digestoře a koupelny je nutno provést tak , aby danná trubka byla vyvedena až do vnějšího prostoru objektu , tj. až přes střešní krytinu do exteriéru. Tj. umožňovala vytlačení vhlkosti až ven.

Aby nedocházelo ke zpětným kondenzacím uvnitř trubky digestoře , provádí se vytvoření sifonového zatočení , kde prvotní kondenz (při septnutí odtahu ) se zachytí a při následném větrání se odvětrá. teplená izolace trubky by měla být min. ještě 40 cm nad úroveň tepelné izolace stropu.

2 ) zdroj kondenzací okolo trubky :

Kondenzace u mřížky však může být zapříčiněno i nenapojením parotěsné fólie (parozábrany ) na dannou trubku. Příčinou problémů pak jsou kondenzace vodních par přicházející neřízeně do zateplené konstrukce do místa rosného bodu , kde vlivem tepelného mostu (ventilační trubka ) obratem kondenzují a vrací se směrem do interiéru objektu. Je tedy naprosto nutné parozábranu parotěsně napojit na ventilační potrubí (např. páskou Jutafol SP 1 ). Otázka je , zda je vůbec parozábrana v konstrukci použita či zda je svůbec parotěsně spojena a napojena.

S pozdravem

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz
www.juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zaizolování větrání koppelny, digestoře...na půdě (č. 647) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy