eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

dotaz k ploché střeše

Autor: N/A 9. 11. 2005

Kolik m2 ploché střechy mohu odvodnit do jedné vpusti DN 100mm v lokalitě Praha ? V které ČSN je stanovena plocha ? děkuji

odpovědět

Re: dotaz k ploché střeše   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , nejsem přímo znalec přes ploché střechy , ale
mohlo by jít o ČSN 756760
dále v " základní pravidla pro klempířské práce " kterou vydal CKP
S poznámkou , že výrobci vpustí by měli stanovit max .hydraulické kapacity a většina z nich tak nečiní , já jsem se s tím setkal pouze u německého "HL".V poslední řadě bych pouze tipnul / je nutné podložit výpočtem/ kde se bere v úvahu nejen DN potrubí svodu ale i tvar - konus , takže od toho je podstatný již zmiňovaný údaj výrobce. Dříve cca platilo na DN 100 odvodnovaná plocha až 360 m2 , dnes podle nových norem je to v rozmezí cca 155 - 170 m2.
Pravidla výpočtu najdete ve výše zmiňovaných publikacích. V praxi jsem se zatím ,bohužel , setkal s tím , když jsem sháněl DN 125 , tak sklad jednoho známého českého výrobce mi řekl ,že u nich berou všichni DN vpusti 100 , a že jiné nevedou ,a jsou jedině na objednávku........Jsem rád , že jsou mezi námi lidé , kteří mají zodpovědný přístup ,jako Vy .....S pozdravem Růžička www.strechyaquaizol.cz ,Aquaizolace spol.s r.o.

odpovědět

Re: dotaz k ploché střeše   |   odpovídá: Peterka

Údaj (170 m2 ) p. Růžičky je +- správný , jen bych doplnil , že do odvodňované plochy je nutné zahrnout fasádu , která přiléhá ke střeše (a samozřejmě je nad úrovní střechy ). Fasáda se započítá polovinou své plochy. V současné době se lze často setkat s terasami , které jsou odvodněny jedním vtokem 75 mm ačkoliv k nim příléhá několik dalších pater - kapacita vtoku je pak buď na hraně nebo dalece překročená.
Peterka

Ing. Tomáš Peterka, technický poradce

E-mail: tomas.peterka@dektrade.cz

DEKTRADE a.s. - Atelier stavebních izolací, Tiskařská 10/257, 108 28 Praha 10

Střechy - fasády - izolace

odpovědět

Re: dotaz k ploché střeše   |   odpovídá: N/A

Dobrý den ,
v dnešní době platí norma ČSN 756760 z roku 2003 , která navazuje na dřívější normu z roku 1995. Dle nynějšího předpisu je pro DN 100 maximální půdorysný průmět odvodňovací plochy střechy 100 m2 u vnějšího odvodnění a 270 m2 u vnitřního.

Ovšem nezapomínejte na zásadu , že každá střecha (odvodňovaná vnitřně ) musí mít dva vtoky. U malých stříšk lze použít jeden vtok a jeden bezpečnostní přepad.

Zdravíme z porálu www.izolace.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


dotaz k ploché střeše (č. 632) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy