eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Střešní krytina pro starší střechu

Autor: N/A 17. 8. 2008

Potřebuji opravit-obnovit střešní krytinu. Dotaz se týká druhu použití stř. krytiny. O tu původní mně připravili nenechavci , protože byla z mědi , instalovaná v dodbě kdy se ještě nekradlo. Chata se nachází v horské oblasti s množsvtvím sněhu. Je se sklonem 45 stupňů a tvoří jej tři části střechy do tvaru "T". Jsou tam dvě úžlabí a jeden "holubník" pro svislé okno. Hlavní problém je tem , že střecha je stará , tvořená dřevěnými šindely na latích a v budoucnu by ji bylo třeba vyměnit úplně , v současnosti to však přesahuje moje fin. možnosti. Na sřeše jsou zbytky staré lepenky a měď. plechu. Střecha není rovná a vzhlem k překrývání šindelů , tak jak jsou pokladeny , tvoří vodorovné "hrby" cca 40 cm vzdálené. Okraje střechy nejsou celistvé , drobně poškozené. Nevím , jaký druh střešní krytiny použít.
- Asfaltové pásy by asi bylo možné použít , avšak bylo by zřejmě potřeba zpevnit a opravit okraje a jiná drobnějí poničená místa. Asfaltový pás bude kopírovat nerovnosti střechy a v případě rekonstrukce se vyhodí.
- Jako vhodnější se mi jeví použítí trapézových , nebo vlnitých plechů délky 1-2 m , který shora uvedené nedostatky odstraní , je pevnější. Zde je však vidím problém v obtížnějším dělení-tvarování plechů do šikmých úžlabí.
- Čím se řežou napříč trapezové plechy?
- Střecha by měla sloužit jen provizorně do rekonstrukce během 5-10 let , stačily by levnější či použité materiály.
- V úžlabích se při tání nahromadí množství sněhu. Podle toho by se také měl zvolit materíál a výška "zvlnění" plechů. Stačil by hliník , např. Alukryt , nebo spíše plechy ocelové? Alukryt přestává být populární , proč?
- Nemám v tomto ohledu žádnou zkušenost a děkuji za radu

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Střešní krytina pro starší střechu (č. 6264) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy