eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Betternit

Autor: N/A 26. 6. 2008

V roce 1999 jsme uskutečnili komplexní opravu střechy bytového domu krytinou Betternit. Stav střechy v letošním roce (2008 )je katastrofální. Část šablon ne popraskaná , část má rozpadlé kraje a hřebenáče jsou v rozích vypadané již do 20 - 30 mm. Degradace začíná vždy na hraně šablony nebo hřebenáče tím , že opadá lakování a vlastní materiál opakovaně nasává vodu , nabobtná , vyschne nebo zmrzne a rozpadá se. Opravy jsou nesnadné , protože po tomto materiálu se nedá chodit. Prohlížím-li domy , které mají opravené střechy stejným materiálem vidím stejnou degradaci a stejné problémy.
S největší pravděpodobností nás čeká další neplánovaná výměna celé krytiny. V žádném případě to nebudou výrobky firmy CEMBRIT. Po praktické negativní zkušenosti nedoporučuji tento materiál.

odpovědět

Re: Betternit   |   odpovídá: Karel Erben

Dobrý den , zvažovali jste možnost reklamace u výrobce? Pokud ne , udělejte to , nicméně výsledek je nejistý. Klíčovou otázkou je , zda máte betternit namontován na bednění nebo na laťovém roštu. Pokud je namontován na bednění , pak jste porušili nutnou podmínku udělení záruky , kterou je montáž krytiny na laťový rošt s větrací mezerou pod krytinou. Doporučuji konzultaci s firmou CEMBRIT. S úctou , Karel Erben

Karel Erben, technický poradce

VEKAMAF spol. s r.o., Na Ládví 18, 182 00 Praha 8

Výhradní dovoz a prodej střešních systémů GERARD pro ČR a SR.

odpovědět

Re: Betternit   |   odpovídá: N/A

V roce 2002 jsme postavili nový dům , zvolili jsme na střechu Cembrit , Betternit , dánský obdelník. Nyní , v roce 2010 po krupobití po celé ploše střechy popraskané , ulámané , polámané tašky , ulámané hřebenáče´. Musíme nechat 8 let starou cembritovou střechu odvézt na skládku a udělat střechu novou. Z cembritu nebude ani kdyby měla být zadarmo. A pozor: i dle sdělení odborných firem: Cembrit není pochozí. (Takže jeho případná oprava asi má probíhat z helikoptéry. ) Tato naše zkušenost nás nyní příjde na statisíce. Snad toto sdělení pomůže dalším zájemcům o střešní krytiny volit správně. Kdesi už čtu obdobné hodnocení a pod tím přidaný komentář , že se jedná o žalovatelnou pomluvu výrobku. Škoda , že výrobce Cembritu se radějí nezamyslí nad kvalitou svého výrobku , místo osočování lidí , sdělující svou zkušenost.

odpovědět

Re: Betternit   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , tak konečně vidím , že nejsem sám. Betternit - to je moje noční můra. Krytinu jsem zatím ze střechy neodstranil , protože odmítám vyhodit střechu po pár letech provozu. Raději ji neustále opravuji , lepím , natírám. Každý rok.
Střechu jsem instaloval v r. 2000 , po pěti letech nesla známky nadměrného opotřebení. Zejména hřebenáče byly v absolutně katastrofálním stavu. Cembrit mi nejprve uznal reklamaci ( krytina je na střešních latích s provětrávanou mezerou ) , chtěli mi dodat jen materiál , opravu jsem měl zajistit sám , Což pro 200m střechu je náklad cca 100000-130000. Je jen málo firem , které vám takovou střechu položí. Málokdo má k tomu školení. Cembrit mi nakonec reklamaci neuznal. Řekli mi , že jsem nedostatečně zajistil odvětrání prostoru pod krytinou. Střechu budu muset ale stejně vyměnit. Dnes po 16-ti letech mi krytina při větších déletrvajících deštích zřejmě protéká plošně. Mám mokré mapy v interiéru , a to přesto , že na krytině nejsou na první pohled patrné žádné známky trhlin ( všechny trhliny lepím butylplastem ). Po krytině se pohybuji s pomocí starých vojenských matrací. Možná by mi někdo poradil lepší způsob , jak ještě prodloužit životnost?

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Betternit (č. 5993) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy