eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

ZATEPLENÍ střechy - mezi krovy

Autor: N/A 19. 6. 2008

Dobrý den. Máme novostavbu. Chci zateplit dobře střechu - zvlášť podkroví , kde jsou pokojíčky pro děti. Máme tuto skladbu : Tašky beton. KMBeta , střešní latě , Jutadach 135 , krovy. Když se podívám zevnitř : chtěl bych tam dát tuto skladbu , je to o.k. ? : PALUBKY - rošt pro ně - prkna - parotěsná fólie - izolač.vata Isover 20mm - vzduš.prostor 4mm k fólii Jutadach. Děkuji PK.

odpovědět

Re: ZATEPLENÍ střechy - mezi krovy   |   odpovídá: Kurc

Dobrý den ,
mezi latěmi a krokvemi (resp. pojistnou hydroizolací ) by musí být ještě kontralatě které vymezují větranou vzduchovou mezeru.
Pod kontaktní pojistnou hydroizolací není nutné vynechávat vzduchovou mezeru , odvětrání je zajištěno mezerou nad vysoce difúzně otevřenou fólií.
Tepelnou izolaci je vhodné vkládat v v několika vrstvách. První vrstva mezi krokve v tloušťce odpovídající výšce krokví (např. 160 mm URSA SF 35 , SF 40 , DF 40 ). Druhá vrstva do pomocného roštu umístěného příčně ke krokvím (např. z latí 60 x 40 mm , izolace např 60 mm URSA DF 40 ). Následovat by měla montáž parozábrany (velmi pečlivá , doporučuji používat systémové spojovací prvky dodávané výrobcem ). Nakonec následuje konstrukce roštu který ponese palubky. Tato skladba je bhodná z toho důvodu že sníží míru degradace parozábrany vruty nebo hřebíky. I do tohoto posledního roštu , již pod parozábranou , můžete vložit tepelnou izolaci (např. 40 mm URSA TWP 1 ).

Přeji Vám hezký den.

Jan Kurc, technický poradce

E-mail: jan.kurc@uralita.com

URSA CZ s.r.o., Pražská 16/810, 102 21 Praha 10

Tepelné izolace stavebních konstrukcí, technické izolace, zvukové izolace stavebních konstrukcí.

odpovědět

Re: ZATEPLENÍ střechy - mezi krovy   |   odpovídá: Karel Sedláček

Dobrý den ,
větrací dutina musí mít u okapu nasávání a pod hřebenem odvod vzduchu. Co se týče tl. izolace , dnes je optimum cca 250 mm , 200 mm je opravdu minimum. Doporučil bych Vám ze sortimentu Isover výrobek Isover Domo O35 , nebo Orsil Uni. Vhodná parozábrana je pak Isover Vario KM Duplex UV.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: ZATEPLENÍ střechy - mezi krovy   |   odpovídá: Jan Rypl

V současné skladbě střechy je zásadní chyba a to , že mezi střešními latěmi a membránou Jutadach 135 není použitá kontralať. Ta je zásadní pro fungování odvodnění pojistné hydroizolace a odvětrání střešní krytiny a odvětrání střešní skladby vůbec. Zde pak hrozí výrazné snížení životnosti střešních latí i krytiny , popř. zatékání do krokví v místě zakotvení střešní latě , nemluvě o tom , že skladba nevyhovuje normě ČSN 731901 Navrhování střech ani ČSN 730600 Hydroizolace staveb.

Spodní uvažovaná skladba s tepelnou izolací je v pořádku (předpokládám že tl. izolace není 20 mm ale 20 cm ) , jen parotěsná fólie (např. Jutafol N ) musí být parotěsně spojená a napojená příslušnými lepícími komponenty , a to jak mezi sebou , tak na všechny navazující , pronikající a přiléhající konstrukce a prvky.
- viz. tabulka č. 6 na str. 38 v http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: ZATEPLENÍ střechy - mezi krovy   |   odpovídá: Luděk kovář

Veškeré podrobnosti naleznete na našich web stránkách www.rockwool.cz -oddíl šikmé střechy.
Vámi popsaná skladba není zcela nejlepší. Doporučuji nad palubky dát tepelnou izolaci , pak parozábranu a pak další tepelnou izolaci mezi krokve. Doporučuji materiál Airrock LD v tloušťkách 60 mm a 160 mm. Tepelná izolace je v kontaktu s difúzní fólii Jutadach.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


ZATEPLENÍ střechy - mezi krovy (č. 5955) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy