eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Hliníková folie

Autor: N/A 3. 6. 2008

Dobrý den ,
rád bych se zeptal , zda je možné položit na tepelnou izolaci do podkrovi ještě hliníkovou folii jako takovou další izolaci proti slunci a v zimě jako zábranu proti úniku tepla.....Zajimá mě , zda nemůže docházet k srážení vody. Touto izolací by vzduch určitě procházel...
Díky a jsem s pozdravem

odpovědět

Re: Hliníková folie   |   odpovídá: David Kilingr

Dobrý den ,

vaše otázka je poněkud komplikovanější na jednoduchou odpověď. Bylo by třeba znát více detailů , abyste mohl dostat správnou , na míru ušitou skladbu konstrukce. Pokud budete stát o konzultaci , ozvětese mi , prosím.

David Kilingr
kilingr@pktt.cz
602 221 798
www.pktt.cz

odpovědět

Re: Hliníková folie   |   odpovídá: Ing.arch.luděk Kovář

Pane Lukáši ,
vaše obavy jsou zcela oprávněné. Směrem ven (z interiéru ) musí být materiály difúzně otevřené. Hliníková fólie má vysoky difúzní odpor. Na léto by bylavhodná , ale v zimě se pod ní bude srážet vlhkost. Pokud je mi známo , tak firma Dörken vyrábí takovou reflexní fólii , která je i didúzně otevřená. Tuto můžete použit v kontakt s tepelnou izolací.

odpovědět

Re: Hliníková folie   |   odpovídá: Jan Rypl

Hliníkovou fólii není možné na tepelnou izolaci (z exteriérové strany ) položit jelikož pak by mezi ní a tepelnou izolací vznikaly velké kondenzace vodních par a následné obrovsk= problémy. Hliník je totiž sám o sobě vysoceparotěsný materiál. Tj. hliníkovou fólii lze použít pod tepelnou izolací (ze strany interiéru ) jako parozábranu a pokud mezi touto parozábranou (s hliníkovou stranou otočenou směrem k interiéru ) a vrstvou podhledu vytvoříte uzavřenou vzduchovou mezeru tl. ideálně 4-6 cm , pak vám bude odrážet zpět do interiéru sálavé teplo. Tj. materiál např. JUTAFOL N AL 170 Speciál nebo Jutafol Reflex N 150.

Existují i speciální pokovené reflexní vysoce paropropustné membrány , které by bylo možno použít pro Váš účel , tj. položení na tepelnou izolaci z exteriérové strany , ale jsou velice drahé a v létě sníží teplotu interiéru max. jen o 2°C. Tj. na takový účel je nutno použít materiál s vysokou paropropustností , tj. nikdy ne parozábranu a navíc ještě s hliníkovou vrstvou.

Další viz. http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Hliníková folie (č. 5855) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy