eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Jakou krytinu na šikmou střechu o sklonu 15 stupňů

Autor: N/A 13. 5. 2008

Dobrý den , rád bych chtěl získat odborný názor na to jakou krytinu použít na šikmou střechu o sklonu 15 stupnů. Jedná se o mansardový typ střechy a dům se nachazí v památkové zoně , jdou tedy použít jen materiály plechu , eternitu či přidlice apod. Prosím o radu děkuji.

odpovědět

Re: Jakou krytinu na šikmou střechu o sklonu 15 stupňů   |   odpovídá: Milan Kratochvíl

Dobrý den pane Stehlíku ,můžete použít střešní krytinu GERARD® .Jedná se o plechovou krytinu s kamenným posypem ( profil klasické tašky ,dřevěného šindele ,břidlice ,románské tašky ).Krytinu lze použít pro sklon střechy od 12°.Výhodou krytiny je nízká hmotnost (úspora nákladů při zhotovení střešní konstrukce ) ,extrémní odolnost vůči povětrnostním vlivům ,tvarová stálost ,nelámavost a nenasákavost ,jednoduchá a rychlá montáž ,široký výběr profilů a barev.Z našich zkušeností víme ,že krytina vyhoví i požadavkům památkářů.Více informací je možno nalézt na www.gerard.cz ,kde jsou i kontaktní údaje.

odpovědět

Re: Jakou krytinu na šikmou střechu o sklonu 15 stupňů   |   odpovídá: Ivan Zindulka

Přeji dobrý den ,
pro sklon 15° je z naší nabídky vhodná vlnitá vláknocementová střešní krytina. Pokládka této krytiny začíná na 10° sklonu střechy. www.cembrit.cz

Ivan Zindulka

odpovědět

Re: Jakou krytinu na šikmou střechu o sklonu 15 stupňů   |   odpovídá: Jan Rypl

Eternity či břidlice nepřichází v úvahu jelikož jejich bezpečný sklon je vysoko nad sklonem 15°. Bylo by možné je použít pouze v případě dojitého krytí ale za předpokladu použití pojistné hydroizolace na bednění s vytvořeným stupněm a třídou těsnosti 3A , např. JUTADACH SUPER (viz. http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf ).

Lze použít i střešní tašky , ale bylo by nutno použít typy s bezpečným sklonem 22° a opět s použitím stejného typu a způsobu pojistné hydroizolace.

Pak lze použít např. falcovaný plech , plech imitující tvar střešních tašek , asfaltovláknité , vláknocementové či plechové vlnité desky , popř. asfaltové šindele (ale s podkladním hydroizolačním asfaltovým pásem ). Zde by pak stačilo použít běžný typ pojistné hydroizolace , tj. s třídou a stupněm těsnosti 2C.

S pozdravem

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Jakou krytinu na šikmou střechu o sklonu 15 stupňů (č. 5723) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy