eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Lepenka+Šindel

Autor: N/A 24. 4. 2008

Koncem září 2007 nám byla provedena výměna střeš.krytiny pokryvačskou firmou a to tím způsobem ,
místo LEPENKA+ETERNIT nyní LEPENKA+ŠINDEL.Již na vánoce jsem zjistila ,že zatéká kolem komína a
hromosvodu a jsou promočené okolní prkna a trámy.Ještě horší bylo ,že se na prknech začala dělat šedobílá plíseň po celé střeše.Jelikož mrzlo tak až v únoru firma zatmelovala spáry kolem komína a hromosvodu ,což stejně moc nepomohlo a i plíseń se rozrostla po celé střeše.Po několika urgencí chce zítra firma dát vše do pořádku a to ,že navrhla 17 ks odvětrání a zamezit zatékání kolem komína a hromosvodu.Radu pro firmu :Kde asi tato firma udělala chybu a co se dá ještě udělat za opatření když
nyní chce firma problém řešit a na čí náklady by odvětrání mělo být ,když 3.10.2007 byla firmě střecha
zaplacena.
Děkuji

odpovědět

Re: Lepenka+Šindel   |   odpovídá: Jan Rypl

Zásadní chybou konstrukce je to , že nemá vytvořenu ventilační vzduchovou mezeru pod bedněním s neprodyšnou střešní krytinou. Přitom to je podmínka její instalace. Pokud tedy firma střechu namontovala s vědomím , že pod bedněním nebude ventilační mezera , je to chyba realizační firmy. Pokud je však střecha jednoduchého tvaru , nedodporučuji výstup ventilace řešit pomocí ventilačních tašek vkládaných do každého pole mezi krokvemi v blízkosti hřebene , hrozilo by tak zafoukávání sněhu do půdního prosotru přes tyto elementy. Jednodušší je proříznout hřeben - 50 mm průběžný mezera , na toto instalovat ventilační pás hřebene , např. Armouvent Multi http://www.iko.cz/Produkty/Odv%c4%9btr%c3%a1va%c4%8de.aspx a na tento element nainstalovat nové šindele. Je to nejbezpečnější a nejúčinější.

Je však nutné zajistit i vstup venkovního vzduchu pod bednění do půdního prostoru = ventilační mezery pod bedněním , tj. bude patrně nutné odsekat obvdodvé zdivo od bednění aby vznikla průběžná spára o tl. min. 40 mm , následně krytá mřížkou proti vstupu ptáků.

Ventilace to tiž funguje jen když je zabezepečen : vstup venkovního vzduchu u kraje střechy do ventilační mezery + průběh ventilační mezerou + výstup vzduchu u hřebene z ventilační mezery do exteriéru.

viz str.47 - http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Lepenka+Šindel (č. 5633) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy