eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Hydroizolace pro sklon 17°; kombinace fólií

Autor: N/A 23. 4. 2008

Budu rekonstruovat střechu včetně krovů. Mám koupenou krytinu Capacco (plastová šablona velikosti eternitu ). Střecha je sedlová , asi z 1/3 je však (po přístavbě ) sklon střechy 17°. Jako hydroizolaci chci použít podstřešní fólii Jutafol D. Střecha bude odvětraná. Stávající krytina na tomto úseku je plech a lepenka. V zimě je zde problém s tvourbou ledu (střecha je orientována na jih ). Mohu použít výše uvedenou krytinu? (výrobce doporučuje min. sklon 25° ) , případně jakou hydroizolaci při tom mám použít? Nebo je nejlepší dát na daný úsek falcovaný plech? Je použití pásek při spojování podstřešních fólií dostatečné opatření proti vzlínání vody?
Ještě bych se chtěl zeptat , zda lze kombinovat Jutafol a Jutadach? Část střechy tvoří šikminu pokoje (zdy by byl použit Jutadach+izolace ) a druhá část střechy bude neizolována (izolovány jsou stropy , nikoli střecha ) , kde by byl jutafol D.
Děkuji za odpověď.

odpovědět

Re: Hydroizolace pro sklon 17°; kombinace fólií   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud se používá fólie JUTAFOL D , musí mít ventilační mezeru jak nad tak i pod fólií.
Pak by bylo nezbytné demontovat starou krytinu i bednění , přímo na krokve instalovat fólii , pak kontralatě a následně bednění se střešní krytinou. Pokud ale máte sklon střechy 17° , nelze použít krytinu s bezpečným sklonem 25°. V takové sklonu by bylo vhodné aplikovat např. kovovou profilovanou krytinu imitující tvar střešních tašek (Lindab , Ruukki , Satjam ,... ) na latích a kontralatích , jelikož tento typ krytiny má bezpečný sklon 15°.

Pokud byste chtěl zůstat u Capacco , pak u 17° sklonu by bylo nutné vytvořit vodotěsné podstřeší , tj. provést demotáž staré krytiny , na bednění instalovat membránu JUTADACH SUPER se spojenými přesahy tmelem Jutadach MASTIC SUPER (napojení na navazující konstrukce páskou Jutadach SP Super ) , následné kontralatě podtěsnit páskou Jutadach TPK Super a teprve pak instalovat bednění s vlastní střešní krytinou.

Pokud je v jednom poli mezi krokvemi instalována membrána JUTADACH na dotyku s tepelnou izolací (bez spodní ventilace ) , nesmí ve stejném poli mezi krokvemi níže či výše být instalována fólie JUTAFOL D , ale je nutno i tam použít Jutadach.

viz: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf

Jan Rypl , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Hydroizolace pro sklon 17°; kombinace fólií (č. 5622) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy