eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zatepleni střechy v koupelně

Autor: N/A 22. 4. 2008

Prosim o radu co jsem udělal za chybu při zatepleni střechy v koupelně. Muj problem spočiva v tom , že v zimě při mrazech se mi na sadrokartonu oběvujou mokre fleky. Začlo to kolem šroubku a časem se to začlo zvětšovat. Skladba střechy: hlinikove tabule plechu , lepenka , bedněni , krokve 16/10 , mezi něma vata 12mm , parozabrana a sadrokarton. Větrani mam navrtane dole ve venkovni zdi a nahoře volně do pudy. Předem děkuji za radu.

odpovědět

Re: zatepleni střechy v koupelně   |   odpovídá: Jan Rypl

V konstrukci je hned několik chyb :
a ) Jelikož Vám ventilační mezera končí jen v půdním prostoru a vzduch tedy není prostřednictvím ventilačních elementů v krytině či hřebeni vyveden až do exteriéru , fakticky ventilační mezera nefunguje a díky neprodyšné krytině se vodní páry z konstrukce nemohou odpařovat a vlhkost v konstrukci kumuluje až se natolik nahromadí , že Vám vytéká zpět do interiéru. Nemluvě o tom , že dochází k poškození funkčnosti použité tepelné izolace.
b ) 120 mm tepelná izolace jen mezi krokvemi a navíc pro koupelnu je naprosto nedostatečné zateplení , kde díky tomuto se v místech pod krokví rosný bod konstrukce fakticky dostane až na povrch podhledu a dochází ke kondenzacím fakticky v desce podhledu. Problém je navíc kumulován neúčiností tepelné izolace díky bodu a )
c ) Pokud je parozábrana přímo za deskou sádrokartonu , je následně děrována jeho vruty , a tím dochází k výraznému snížení její parotěsné účinnosti , čímž se o to více do konstrukce z koupleny dostává větší množství vodních par než jaké by bylo při správné aplikaci. Otázka pak je , zda je vůbec parozábrana parotěně spojena a napojena , tj. zda je vůbec funkční.

Správné aplikace - viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/aplikacni%20manual.pdf

Jan Rypl , tel.. 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zatepleni střechy v koupelně (č. 5616) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy