eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Půdní vestavba

Autor: N/A 18. 3. 2008

Zdravím Vás. Provádíme rekonstrukci půdy na obytné místnosti.Potřeboval bych poradit ,jaké by bylo ideální složení podlahy v podkroví (bývalá sýpka na obilí ). Odstranili jsme původní prkna ,která byla napadena červotočem a obnažili jsme stropní trámy (25x 20 cm ).Ty byly nepoškozené.Provedli jsme jejich nástřik přípravkem proti škodlivému hmyzu a houbovým chorobám. Jaké by jste doporučili složení podlahy- (mezi trámy jsme vložili po 50 cm příčně hranoly 10x 10 cm ).Místnosti v podkroví budou trvale obývány a tím pádem i temperovány.Rozhodující jsou pro nás užitné hodnoty a maximální omezení kročejového hluku.

Děkuji ing Jiří Čvančara

odpovědět

Re: Půdní vestavba   |   odpovídá: Karel Sedláček

Dobrý den ,
mezi trámy je vhodné klást měkkou izolaci aby se zlepšily parametry vzduchové neprůzvučnosti (např. Isover Domo 035 či Orsil Uni ). Cos se týče kročejového hluku , zde bych doporučil udělat rovnou podlahu z desek , například z desek Rigifloor a na tuto vrstvu aplikovat plovoucí podlahu (materiál Orsil T-P či Isover TDPT v tl. min. 20 mm , optimálně 40 mm s pásky Orsil N/PP ) , pak už stačí položit horní desky , např. opět Rigifloor.

Karel Sedláček

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: Půdní vestavba   |   odpovídá: Ing. Pavel Matoušek

Dobrý den ,
na hranoly 100 x 100 mm je nejlepší položit 2 - 3 mm tlustý korkový pásek (přířez obkladového nebo podlahového , bez laku nebo vosku ) , pak položit nosnou palubu z desek nebo fošinek nebo OSB , na ni izolaci proti kročejovému hluku Steprock HD. Od této vrstvy doporučuji pokládat systémovou lehkou plovoucí podlahu AKUFLOOR včetně vrchních vrstev.
Prostor mezi trá ,my je vhodné proti ozvukům vyplnit nejméně na 2/3 výšky měkkou izolací , např. Multirock (desky ) nebo Rollrock (izolace v rolích ).
Bližší informace k podlahám AKUFLOOR naleznete na našem webu www.rockwool.cz nebo na vyžádání zašleme speciální montážní návod.
Lehké trámové stropy ale celkově nemohou samy o sobě poskytnout mnoho akustického komfortu , pro větší hlkovou zátěž podle předpokládaného provozu na patře bývá vhodné na nosnou palubu a Steprock ND provést betonáž (armovaná deska min. 50 mm ) , pokud to staticky trámy unesou.
Před úpravou je vhodné nechat si udělat odhad útlumů lehké i těžké plovoucí podlahy.

Ing. Pavel Matoušek, technický poradce

E-mail: pavel.matousek@rockwool.cz

Rockwool a.s., U Háje 507/26, 147 00 Praha 4

Největší světový výrobce tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Půdní vestavba (č. 5320) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy