eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Půdní vestavba

Autor: N/A 11. 3. 2008

Prosím o radu.Mám podkrovní byt ,kde izolace folii je vložena mezi krokvemi.Při delším dešti mi v jednom místě zatéká.Informoval jsem se o izolaci nad krokvemi ,ale musela by se zvednout celá střecha i střešní okna.Chtěl bych se zeptat ,jestli by to nešlo udělat jiným způsobem ,aby se nemusely předělávat i okna se sádrokartonem.
Děkuji

odpovědět

Re: Půdní vestavba   |   odpovídá: Jan Rypl

Bohužel mám pro Vás špatnou zprávu. Pokud dochází protékání pojistné hydroizolace aplikované mezi krokve (patrně jde o vysocedifúzní membránu ) , pak je příčina patrně v tom , že tepelná izolace (dotlačená až k membráně ) vlastní membránu vydula směrem vzhůru čímž voda neodtéká mezi krokvemi po membráně do exteriéru , ale prostřednictvím výše zmíněného vydutí voda teče k boku krokve a pak do konstrukce. Další příčinou může být nějaké neopravené mechanické poškození v použité pojistné hydroizolaci , popř. i skutečnost , že ve střeše je poškozená krytina přímo nad krokví , což je prostor který nemáte nijak vodotěsně chráněn.

Otázka je tedy , zda někde nad krokví není poškozená střešní krytina (pak by stačilo ji jen vyměnit či opravit ) , popř. provést částečnou demotáž střešní krytiny v místě nad protékáním a zjistit správnost provedení membrány.

Vše samozřejmě záleží na tom , jak složitý je tvar střechy , jaký má sklon , délku od hřebene k okapu a jaký typ střešní krytiny z hlediska jeho bezpečného sklonu je na střeše použit.

Pokud máte problém pod úžlabím , je vše špatně , protože v takovém případě nelze pojistnou hydroizolaci vloženou mezi krokvemi odvodnit.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Půdní vestavba (č. 5272) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy