eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Starou plechovou natřít , nebo vyměnit ?

Autor: N/A 25. 2. 2008

Dobrý den . Jsme společenství vlastníků staršího bytového domu a máme v úmyslu provést rekonstrukci střešní krytiny na střeše pod úhlem 18°na ploše 600 m ,bednění z prken tl. 2 cm. Stávající střešní krytina je z plechových šablon na mnoha místech přibitých obyč. hřbíky , odlupujícíse barva , díry po starých hřebíkách , částečně začínající koroze , za silného větru šablony opouštějí střechu , bednění není evidentně mokré ale na většině plochy jsou bílé mapy.
Prosím o radu či názor na níže uvedené varianty nebo jinou možnost , s ohledem na cenu , životnost a údržbu. Za jakoukoli odpověď děkuji předem.

1. výměna za modifikovaný pás Elastek 40 dekor plně natavený na Glastek 40 special
2. výměna za pozinkované šablony vcelku 41x 7000 cm , podklad lepenka
3. nátěr Sanakrylem UV

odpovědět

Re: Starou plechovou natřít , nebo vyměnit ?   |   odpovídá: Ing. Pavel Matoušek

Dobrý den ,
jednoznačné posouzení může vyplynout pouze z porovnání nabídek jednotlivých prací , porovnání záruk a životnosti a nákladů na další údržbu. Jelikož nepředpoikládám , že byste byli v tom směru odborníky , pak si tuto službu můžete sjednat , a to nejlépe u renomovaného soudního znalce v oblasti střešních pláš'tů anebo u nezávislých konzultačních firem (jako např. AWAL apod. ). Po navržení nejvhodnějšího sanačního postupu bych doporučoval s daným znalcem spolupracovat také v rámci výběru dodavatele prací a pomoci při uzavření smlouvy o dílo. Tímto postupem předejdete mnohým vícenákladům , opravám a naleznete optimální řešení.
Podle mého názoru je třebe nejen zrevidovat bednění , ale instalovat také pojistnou folii na opravené bednění. Stran krytiny stojí za to také uvažovat o krytině hliníkové (např. typu 1017 ) , která je při správné aplikaci téměř bezúdržbová na rozdíl od pozinkovaných šablon , tzv. "dachmanů". Jen pro zamyšlenou: uvažovali jste o tom , jak a čím budou u první alternativy držet na bednění asfaltové pásy a jaké kvality je bednění zasažené minimálně plísní?

Ing. Pavel Matoušek, technický poradce

Rockwool a.s., U Háje 507/26, 147 00 Praha 4

Největší světový výrobce tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Starou plechovou natřít  , nebo vyměnit ? (č. 5125) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy