eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení šikmé střechy polystyrénem

Autor: N/A 8. 2. 2008

Vážení odborníci , dovoluji si Vás požádat o názor na chystané zateplením půdních prostor rodinného domu ze 30.let. Jako střešní krytina jsou použity pálené ražené tašky v dobrém stavu ( z tohoto důvodu nehodlám do samotné střechy zasahovat ) , tašky jsou položeny na tradičních střešních latích 5 x 3 ,5 cm , které jsou na krokvích 10 x14 cm.
Můj záměr je : mezi krokve vsadit polystyrénové desky 14 cm v rovině s vnitřní stranou krokví a mezery vyplnit montážní polyuretanovou pěnou . Na krokve umístím příchytky pro rastr SDK a desky SDK ( červený? )Vynechávám pojistnou hydroizolaci na polystyrénu z důvodu jeho vodonepropustnosti (hydroizolaci bych výhledově doplnil při budoucí výměně krytiny ). A vynechávám parotěsnou zábranu z důvodu dostatečné paronepropustnosti polystyrénu.
Můžete mi napsat Váš názor na takové řešení?
Děkuji Beneš

odpovědět

Re: Zateplení šikmé střechy polystyrénem   |   odpovídá: Jan Rypl

1 ) V prvé řadě je v konstrukci zásadní chyba v tom , že mezi tepelnou izolací a střešními latěmi není vytvořena ventilační vzduchová mezera o tl. min. 40 mm. Tj. střešní krytina nebude větraná a dojde k velice rychlému rozpadu vlastní krytiny z její spodní strany.
2 ) Polystyren nevytvoří pojistnou hydroizolaci pod střešní krytinou , ačkoli normy toto v případě vytvoření obytného podkroví vyžadují. Jakékoliv zafoukané vodní srážky protečou do konstrukce.
3 ) Díky nepoužití parozábrany (EPS má mí faktor pouze okolo 100 , kdežto parozábrana okolo 150.000 ) v konstrukci budou vznikat kondenzace větší než bude možnost odpařování = kumulace zůstatku kondenzací v konstrukci = hniloby , plísně , .......
4 ) konstrukce nesplní požadavky na útlum hluku (budete uvnitř slyšet venkovní hluk , popř. bubnující déšť apod. ).

Konstrukce nesplní fakticky žádnou normu , tj. ani ČSN 7431901 naNavrhování střech , ani ČSN 730540 Tepelná ochrana budov (je zákonem závazná !!!! ) ani ČSN 730600 Hydroizolace staveb.

S pozdravem

Jan Rypl

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení šikmé střechy polystyrénem (č. 5079) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy