eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Střecha panelového domu

Autor: N/A 28. 1. 2008

Dobrý den ,
chystáme se na komplexní opravy osmipatrového panelového domu včetně jeho zateplení. Z energetického auditu: "Plochá jednoplášťová střecha se skládá ze stropního panelu tl. 15 cm , na kterém se nachází cca 8 cm štěrku , na kterém je položen polystyrén tl. 10 cm , který je pokryt asfaltovými pásy. Střecha prošla generální opravou , kdy byla pokryta lepenkou bez dodatečné izolace. Při prohlídce střechy bylo zjištěno , že se tvoří pod lepenkou vzduchové kapsy. Je to dáno nevhodnou skladbou střechy a tvorbou vodních par v její konstrukci." Projektant navrhl zateplení - položit další vrstvu polystyrénu tl. 12 cm a nahoru Firestone... - bez odstranění kterékoliv předchozí vrstvy. Je tento postup správný? Nezpůsobí to další problémy?
Za odpověď předem děkuji.
Blanka

odpovědět

Re: Střecha panelového domu   |   odpovídá: Jan Rypl

Podle mne to asi v pořádku nebude , jelikož původní konstrukce nemá zabudovanou dostatečnou parotěsnící vrstvu a doporučený vnější EDPM materiál je jen velice málo paropropustný. Tj. hrozí kumulace kondenzací uvnitř konstrukce. Bylo by vhodné celou konstrukci spočitat po stránce difúzní bilance , tj. zda v konstrukci nebude větší kondenzace vodních par než 100 g/m2/rok a zda se i tyto kondenzace budou schopny 100% během roku odpařit.

Doporučuji se spojit s fi www.awal.cz

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Střecha panelového domu   |   odpovídá: Ing. Pavel Matoušek

Dobrý den ,
návrh může být v pořádku , pokud je správný. Pokud nechcete podstupovat hluboké debaty a rozebírat mnoho názorů , dovolil bych si poradit jediné - projektant by měl správnost návrhu prokázat hodnověrným způsobem. Tím může být jednak odkaz na podobné realizované reference a stavby , které můžete sami zkontrolovat , jednak výpočet vlhkostní bilance a posouzení vlastností střechy. Tento výpočet se uskutečňuje pomocí počítačové simulace , kde se graficky zobrazí kondenzační zóny a dá se určit výsledný stav po 1 , 2 5 nebo i více letech. Do programu se musí zadat data odpovídající skutečnému stavu střechy , v ostatním software funguje docela dobře (pokud jde o programy , které ověřila a uznává např. SEI a jiné instituce - např. program Teplo zpracovaný Dr. Svobodou ).

Ing. Pavel Matoušek, technický poradce

E-mail: pavel.matousek@rockwool.cz

Rockwool a.s., U Háje 507/26, 147 00 Praha 4

Největší světový výrobce tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Střecha panelového domu (č. 4977) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy