eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Jakou parozábranu?

Autor: N/A 15. 1. 2008

Dobrý den ,
chci se poradit jakou použít parozábranu ,když máme pod pojistnou střešní folií Tondach tuning fol (při sklonu střechy asi 38stupňů ) ,vloženou mezi krokvemi 160mm izolace Rockwool Airrock ND ,pak napříč latě 60x80mm a mezi němi zase 80mm izolace Rockwool Airrock ND ,přes tyto latě bych chtěl použít nějakou parozábranu kterou zajistím latěmi 30x50mm a na ně pak připevnit palubky 19mm.Jak ,ale připevnit sádrokartun v koupelně ,mohu ihned k ladím?Musí tam být taky mezara mezi parozábranou a sádrokartonem ,jak neprovrtat pojistnou foli?
Děkuji za radu.

odpovědět

Re: Jakou parozábranu?   |   odpovídá: Jan Rypl

Parozábranu je vhodné vždy od vlastní vrstvy podhledu oddělit roštem z latí či profilů tak , aby vruty sádrokartonu či hřebíky palubek neděrovaly parozábranu , tj. nesnižovaly její parotěsnou účinnost. Je to vhodné i z důvodu , pokud v ploše podhledu budou instalovány prvky inž.sítí , zejména bodová svítidla , zásuvky , vypínače , průniky svazky kabelů apod. , jelikož pokud by byla parozábrana přímo pod vrstvou podhledu , pak u takovýchto detailů fakticky nelze vytvořit nutné parotěsné propojení.

Pro koupelnu doporučuji Jutafol Reflex N 150 , pro obytný prostor Jutafol N 110. Nezapoměňte na nezbytné parotěsné spojení a utěsnění parozábrany.

další najdete na stránkách :
http://www.juta.cz/paroschema2.htm
http://www.juta.cz/paroschema3.htm

Pokud je nutné parozábranu aplikovat přímo pod vrstvou podhledu , pak se musí použít vysoce parotěsná parozábrana (např. Jutafol Reflex N 150 ) a nesmí být v ploše provedena aplikace průniků výše citovaných inž. sítí !!! U koupelny pak však musí být instalovaná nucená ventilace interiéru ventilátorem (ideálně spřáhnutá se spínačem světla ).

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Jakou parozábranu? (č. 4890) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy