eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Funkčnost a elegance pultové střechy?

Autor: N/A 3. 1. 2008

Mám jednopatrový domek Delta s plochou střechou.Je umístněn na kraji vesnice mezi stejnými nebo podobnými domy.Trend sousedu je položit stěchy ,vždyť krytiny plochých střech postavených za socialismu nevinikaly nikdy kvalitou a už dožívají.Co domek to nápad ,střechy stanové sedlové ,někdy obyvatelné.Prosím o odpověď ,nepotřebuji púdní prostor ,jen účelně a i trochu architektonicky přijatelně pokrýt střechu s možností položit tepelnou isolaci na plochu dnes pokrytou ipou.Střecha by byla položena na atice se svodem na jedné stěně.Samozřejmostí by bylo ukotvení do nosných stěn.Máte prosím zkušenosti s podobnými střechami ,jak ji orientovat a které prvky považujete za nutné? Pro konstrukci je asi též nutné dodat ,krajina odpovídá Břeclavsku , sníh prakticky neznáme ,vítr má 95% stejný směr.Děkuji Hladík

odpovědět

Re: Funkčnost a elegance pultové střechy?   |   odpovídá: Karel Erben

Dobrý den , na střechu Vašeho RD můžete provést buď jednoduchou pultovou nebo sedlovou střechu. Pultová střecha bude levnější , sedlová střecha bude dražší ale bude vypadat lépe. Doporučuji provést jednoduchou konstrukci ze sbíjených dřevěných vazníků o rozteči cca 1000 - 1200 mm kotvených do obvodového zdiva. Dále provést odvětrávaný střešní plášť z lehké plechové krytiny imitující tašku s jednoduchou bezkontaktní pojistnou hydroizolací pod laťovým roštem. S ohledem na fakt , že nebudete půdu využívat , můžete jednoduše zateplit minerální vlnou mezi patky vazníků. Štítové stěny střechy stačí zakrýt palubkami , případně je dozdít a namontovat do nich jednoduché větrací mřížky. Doporučuji provést střechu relativně malého sklonu - např. 15°. Jednak to bude vypadat lépe , druhak se spotřebuje daleko méně materiálu vzhledem k menší délce krokví. k realizaci můžeme doporučit nějakou z našich střešních krytin - viz http://www.gerard.cz/\ Rádi zdarma zpracujeme cenovou nabídku na dodávku a montáž vazníkoviny i střešního pláště. Můžete se na nás obrátit buď e-mailem (praha@vekamaf.com ) nebo telefonicky (602 305 240 ). S úctou , Karel Erben

Karel Erben, technický poradce

VEKAMAF spol. s r.o., Na Ládví 18, 182 00 Praha 8

Výhradní dovoz a prodej střešních systémů GERARD pro ČR a SR.

odpovědět

Re: Funkčnost a elegance pultové střechy?   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud nemáte jistotu s kvalitou současného souvrství střechy , rozhodně bych neinstaloval další zateplení na současnou skladbu bez toho , aniž bych neprověřil funkčnost současné skladby. Asi by bylo ideální odstranit současnou ipu , zjistit kvalitu současné parotěsnící a tepelně izolační vrstvy , popř. provést její opravy či výměnu , a teprve pak provést navýšení zateplujících vrstev s provedením vrchní hydroizolační vrstvy , např. z PVC fólie (Fatrafol , Sarnafil ,.... ) buď se zakotvením kotvami přes skladbu do nosné konstrukce , popř. se zatížením kačírkem.

Současná případně nedostatečně fungující parotěsnící vrstva a ipa pod dalšími vrstvami následných tepelných izolací by mohla zpříčinit problémy s kondenzacemi uvnitř konstrukce.

Je však vznít v úvahu , zda současná konstrukce střechy z hlediska statiky vůbec umožňuje další přitížení střechy dalšími vrstvami a kolik kg/m2.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Funkčnost a elegance pultové střechy? (č. 4780) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy