eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zelená střecha

Autor: N/A 10. 10. 2005

Chceme si udělat zalenou střechu nad zahradním přístřeškem (posezení s grilem ). Jde o pultovou střechu. Jakou skladbu doporučujete , a jakou hmotnost taková střecha má? Děkuji Klímová

odpovědět

Re: zelená střecha   |   odpovídá: N/A

Dobrý den ,
u všech krytin je nejdůležitější sklon , pokud máte 18° a více , můžete použít téměř jakoukoliv krytinu. Hmotnost v tomto případě rozhoduje jen v závislosti na nosnosti prvků krovu. Např. ¨vláknocementové desky (šablony či obdélníky ) mají hmotnost cca 15 kg/m2. U nízských sklonů můžete použít vlnitou vláknocementovou krytinu (ale sklon je zde min. 10° ).

Nicméně vzhledem k Vašim spíše obecným údajům nelze nic konkrétního říci.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček (Construction Eng. )

odpovědět

Re: zelená střecha   |   odpovídá: N/A

Vážená paní Klímová ,

zelenou střechu máme ve dvou odstínech. Celková váha krytiny je do 5 Kg / m2. V nabídce máme jak taškovou tabuli , tak trapézový plech. V případě zájmu Vám můžeme udělat nezávaznou cenovou nabídku.

S pozdravem Ing. Aleš Kopečný , tel: 547 222 999

odpovědět

Re: zelená střecha   |   odpovídá: N/A

Vážená paní Klímová ,

zelenou střechu máme ve dvou odstínech. Celková váha krytiny je do 5 Kg / m2. V nabídce máme jak taškovou tabuli , tak trapézový plech. V případě zájmu Vám můžeme udělat nezávaznou cenovou nabídku.

S pozdravem Ing. Aleš Kopečný , tel: 547 222 999

odpovědět

Re: zelená střecha   |   odpovídá: Karel Erben

Jelikož se zřejmě jedná o přístřešek ze stran otevřený , pak doporučuji střechu provést buď jako jednoplášťovou (tj. provést pouze střešní krytinu na laťový rošt ) nebo dvouplášťovou (s bezkontaktní difuzní fólií pod laťovým roštem ). Skladbu pláště bych přizpůsobil sklonu střechy – pokud by tento sklon byl velmi malý (v případě námi nabízené krytiny řádově 12° a méně ) , pak bych použití fólie doporučil. Žádná střešní krytina totiž není při malých , limitních sklonech střešního pláště stoprocentně vodě nepropustná. Při silných deštích hnaných větrem proti střešnímu úbočí by tak na Vás mohlo skrz krytinu kapat. Rosení krytiny na spodní straně nepřichází s ohledem na dokonalé provětrání podstřeší v úvahu. Pokud by Vám pár kapek nevadilo , pak není fólie nutná.

Rád bych Vám touto cestou nabídl střešní systém DECRABOND v barvě „FOREST GREEN“ , který naše firma dováží do České republiky. Jde o plechovou profilovanou krytinu s posypem z kamenného granulátu , tvarovanou do podoby šablon rozměru 1270 x 370 mm. Tyto šablony se přibíjejí každá celkem 8 hřebíky na laťový rošt – krytina tedy na roštu pevně drží a nemůže být odfouknuta větrem. Barva krytiny je zelená. Výhodou krytiny je sdílená záruka v délce 50 let na materiál a sdílená záruka v délce 15 let na stálost barvy. Další významnou výhodou s ohledem na způsob použití krytiny ve Vašem případě je algicid v povrchové vrstvě , který brání růstu mechu a lišejníku na jejím povrchu. Porůstání mechem je přitom slabinou většiny konvenčních krytin při malých sklonech střech. Krytina váží 7 kg/m2.

Cena krytiny se všemi výše uvedenými přednostmi činí 310 Kč/m2.

Krytinu si můžete namontovat buď sami svépomocí (rádi Vás zaškolíme ) , nebo Vám vypomůže některá z našich školených montážních firem , na níž Vám rádi poskytneme kontakt. V součinnosti s touto montážní firmou Vám rovněž rádi zpracujeme zdarma cenovou nabídku. Dejte mi prosím vědět , jaké jsou rozměry střechy (délky krokví a délka okapu ) , její sklon a kde je se střecha nachází (alespoň název obce ). Na základě těchto údajů zpracujeme cenovou nabídku.

S pozdravem ,

Karel Erben
VEKAMAF spol. s r.o.
Na Ládví 18
182 00 Praha 8 – Kobylisy
Tel.: 284 690 881
Mobil: 602 305 240


Karel Erben, technický poradce

E-mail: karel.erben@vekamaf.com

VEKAMAF spol. s r.o., Na Ládví 18, 182 00 Praha 8

Výhradní dovoz a prodej střešních systémů GERARD pro ČR a SR.

odpovědět

Re: zelená střecha   |   odpovídá: Martin Hlubek

Dobrý den ,
velmi rád Vám zodpovím dotazy , týkající se ozeleněné střechy. Předpokládám , že na přístřešku je proveden celoplošný dřevěný záklop v určitém sklonu. Teď se musí provést pokládka hydroizolace , a to pásy které mají FLL atest proti prorůstání kořínků. Pak se již provádí vlastní skladba vegetačního souvrství , ve Vašem případě se bude jednat o jednoduché extenzivní ozelenění (nenáročné rostlinky - rozchodníky , netřesky apod. ). Skladba obsahuje tyto vrstvy:
1 ) ochranná vrstva
2 ) akumulační a drenážní vrstva , resp. jen drenážní
3 ) filtrační vrstva
4 ) střešní substrát
5 ) vegetace

Hmotnost takového souvrství je v rozmezí od 70-120 kg/m2 (v zavodněném stavu ) dle konkrétní skladby , závislé na únosnosti střešní konstrukce.

Rádi Vám podáme podrobnější informace , týkající se této problematiky.

S pozdravem ,

Martin Hlubek , BAUDER s.r.o.
mob. 777 266 098

Martin Hlubek, technický poradce

E-mail: hlubek@bauder.cz

BAUDER s.r.o., Nad Vinným potokem 1149/2, 101 11 Praha 10

Inovativní systémy střešních skladeb pro ploché střechy se neomezují druhem materiálu.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zelená střecha (č. 466) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy