eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Eternitová krytina-zateplení

Autor: N/A 12. 10. 2007

Dobrý den , rád bych zateplil půdní prostor , který bude sloužit jako ložnice.
Střecha se sklonem 35° je následujícího složení: Eternit , lepenka , bednění , krokve 120mm. Ve střeše jsou 2 vikýře. Není instalována žádná Eternitová šablona s větráním = v horní části bednění není větrací otvor vyveden do exteriéru , hřeben tvoří nerez plech přišroubovaný k hřebenovému trámu ze shora a šrouby jsou zatmeleny. Střecha je po drobných opravách (výměna šablon ) a zdá se být v pořádku.
Mohu nechat stávající krytinu a lepenku a pouze zabudovat odvětrávací prvky (ani nevím zda pro eternit existují ) anebo budu muset dát na bednění krytinu jinou , novou , lepenku pryč a položit správnou membránu? Dále poprosím o radu jak správně poskládat systém zateplení pro takový prostor?

Děkuji za odpověď

odpovědět

Re: Eternitová krytina-zateplení   |   odpovídá: Jan Rypl

Systém střechy je proveditelný bez demontáže střešní krytiny v případě , pokud střecha neobsahuje úžlabí. Bude však potřeba pod bedněním vytvořit ventilační vzduchovou mezeru o tl. min. 40 mm včetně vytvoření otvorů pro vstup vzduchu z exteriéru do mezery u kraje střechy (okapu ) a otvoru pro výstup vzduchu z mezery do exteriéru u hřebene. Jelich dimenzace závisí na sklonu střechy a délce střechy od hřebene k okapu. Bude tedy nutno patrně odsekat obvodové zdivo od bednění (dole ) , a po demontáži hřebenového plechu vytvořit ventilaci hřebenáčem (s ventilačním pásem hřebene ) - viz.: aplikační návod na http://www.cembrit.cz/index.asp?menu=648\

Skladba zateplení pak závisí na tom jaká je tloušťka krokví , kde celková tloušťka souvrství tepelné izolace by měla být alespoň 220 mm (pokud lambda tep.izolace není větší jak 0 ,039 W/m2K ). Tj. např. při tl. krokví 160 mm , bude 120 m tep.izol. mezi krokvemi , pak přídavný dřevěný 60 mm vodorovný rošt s vloženou 60 mm tep. izol. , následně provedená parotěsně spojená a napojená parozábrana , pak rošt pro podhled s vloženou 40 mm tep.izolací a nakonec deska podhledu.

Aplikace parozábrany - viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual_2007.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Eternitová krytina-zateplení (č. 4289) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy