mřížka v nasávacím otvoru
Autor: N/A 11. 10. 2007
DOBRÝ DEN.CHTĚL JSEM SE ZEPTAT ,JESTLI SE NEBUDE SRÁŽET VODA NA MŘÍŽCE SACÍHO OTVORU U ODVĚTRANÉ STŘECHY ,KDYŽ POUŽIJI MÍSTO UMĚLÉ MŘÍŽKU MŘÍŽKU Z NEREZOVÉ TKANINY ,NEBO NEREZOVÉHO DRÁTU.
DĚKUJI
Re: mřížka v nasávacím otvoru | odpovídá: Jan Rypl
Pokud se jedná o mřížku u nasávacího otvoru pro ventilaci střešní krytiny , ta je umístěná nad okapničkou , resp. nad pojistnou hydroizolací , tudíž pokud by na ní měla vznikat kondenzace , pak tyto kondenzace odtečou po pojistné hydroizolaci či okapničce mimo konstrukci střechy , tj. nijak ji neohrozí.
Viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual_2007.pdf
Pokud se jedná o mřížku u nasávacího otvoru do spodní mezery (pod pojistnou hydroizolací u tříplášťové konstrukce ) , tam by bylo vhodnější použít mřížku plastovou , např. od fi HPI-CZ (www.hpi-cz.cz ).
Kovové materiály totiž "oplývají" možností rychlé změny teploty materiálu , čímž pak na jejich povrchu vzniká kondenzace vodních par.
J
Jan Rypl, manažer aplikací
JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem
Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.
Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.