eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Výběr vhodné střešní krytiny pro sklon 12°

Autor: N/A 30. 8. 2007

Dobrý den , budeme stavět jednopodlažní dům s nízkou střechou o sklonu 12° (stanového typu ). Prosím o radu: jaké jsou vhodné střešní krytiny pro tento sklon střechy? Víme o vlnitém Cembritu Vltava A5 , ale představovali bychom si spíše tašky. U KM Beta a KM Hodonka jsme se dočetli o vhodnosti sklonu již od 12° , ale nevíme , zda je to skutečně realizovatelné. Jestli nám můžete poradit , budeme potěšeni.
Předem dík za odpověď.

odpovědět

Re: Výběr vhodné střešní krytiny pro sklon 12°   |   odpovídá: Karel Erben

Dobrý den , betonovou krytinu KM Beta lze sice položit na střechu o sklonu 12° , ale pouze v případě tzv. vodotěsného podstřeší. Bezpečný sklon této krytiny činí 22° , pokud vím. Bezpečný sklon lze laicky chápat jako "rozumný" limit sklonu , na který lze krytinu pokládat. Za předpokladu , že je na střechu položen buď svařený asfaltový pás na bednění , nebo speciální difúzní fólie (např. typ DELTA FOXX ) a jsou učiněna opatření proti průniku kondenzátu a vody touto fólií (slepování , napojování na okapnici apod. ) , pak je možné jít i pod úroveň bezpečného sklonu. Je to však do jisté míry rizikové , jelikož krytina jako taková již není schopna odvádět vlhkost , která potom proniká pod ni. Proto jsou třeba všechny výše jmenovaná opatření. Být Vámi volím nějakou plechovou profilovanou krytinu imitující tašky , která má hodnotu bezpečného sklonu 12°. My Vám můžeme nabídbnout náš produkt - střešní systém GERARD HERITAGE nebo CLASSIC - viz http://www.gerard.cz/\ Rádi Vám spočítáme zdarma cenovou nabídku. S pozdravem Erben

Karel Erben, technický poradce

E-mail: karel.erben@vekamaf.com

VEKAMAF spol. s r.o., Na Ládví 18, 182 00 Praha 8

Výhradní dovoz a prodej střešních systémů GERARD pro ČR a SR.

odpovědět

Re: Výběr vhodné střešní krytiny pro sklon 12°   |   odpovídá: ing.Ludvík Pelka

Krytinu KM Beta a KM Hodonka lze skutečně použít od nejmenšího sklonu střechy 12 stupňů.V praxi se však tak malé skolony střech se skládynými krytinami navrhují jen u částí střechy , např. kryté vstupy ,pultové vikýře apod.
U takového sklonu s výše uvedenou krytinou musí být provedeno vodotěsné hydroizolační podstřeší se správným řešením všech detailů.V případě dalších dotazů k řešení jsme Vám k dispozici.
S pozdravem ing.Pelka

Ing. Ludvík Pelka, technický poradce

E-mail: pelka@kmbeta.cz

KM Beta a.s., Plucárna 3560/1, 695 01 Hodonín

Největší český výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel.

odpovědět

Re: Výběr vhodné střešní krytiny pro sklon 12°   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud se realizují pálené či betonové střešní tašky na stanovou střechu o sklonu 12° (pokud bezpečný sklon tašek není > ; 22° ) , je nezbytné pod touto krytinou vytvořit vodotěsné podstřeší , tj. stupeň těsnosti pojistné hydroizolace 3A nebo 3B.

Vodotěsné podstřeší znamená , že se na krokve musí aplikovat bednění a na bednění speciální vysoce vodotěsnou vysoce paropropustnou membránu (např. Delta FOXX ) s tím , že veškeré přesahy a napojení musí být provedeny speciálními k tomu určenými komponenty. Následuje aplikace podtěsněných kontralatí a teprve pak je možné provést montáž střešní latí a vlastní střešní krytiny.

Tím se střecha prodraží minimálně o dalších 250 Kč/m2.

Patrně jednoduší a lacinějí by bylo na střechu s takto nízkým sklonem aplikovat krytinu s bezpečným sklonem okolo 15° s tím , že by se vytvořilo pouze těsné podstřeší. Tj. např. tvarovaný plech imitující tvar střešních tašek (Lindab , Ruukki , Rova... ).

Pak by se přímo na krokve (bez bednění ) použila vysocedifúzní membrána (např. Jutadach Master , .... ) v přesazích spojena páskou (Jutadach SP ) a s podtěsněnými kontralatěmi (páskou Jutafol TPK ). To zvedne cenu skladby pouze o cca 60 Kč.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Výběr vhodné střešní krytiny pro sklon 12° (č. 4082) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy