eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

výměna břidlice za kanadský šindel

Autor: N/A 22. 8. 2007

Dobrý den , prosím o radu.Na střeše máme momentálně břidlicovou střechu ,. která je na dřevěném bednění.Uvažuji o výměně za kandský šindel.Je možné bednění nechat a použít jako podklad pro šindel?rád bych půdní prostor zaizoloval a užíval pro bydlení.Jaká by měla být skladba střechy? šindel , vodotěsná (jaká ) zábrana , bednění z prken , větraná mezera , folie , tepelná izolace , parotěsná zábrana a např. sádrokarton?Moc děkuji za informaci.Pěkný den.Chodovský

odpovědět

Re: výměna břidlice za kanadský šindel   |   odpovídá: Karel Erben

Dobrý den , Vámi navrhovaná skladba je v zásadě správná , ale rád bych Vás upozornil , že s sebou nese četná rizika. Pokud má Vaše střecha úžlabí , pak bych realizaci střešního pláště v této skladbě vůbec nedoporučil. Problémem totiž bude , jak vodotěsně napnout difúzní fólii mezi krokve a jak zajistit odvětrání mezery mezi difúzní fólií a bedněním. To v úžlabí nepůjde vůbec a v ploše střechy to bude možné pouze tehdy , když zajistíte vstup vzduchu do větrací mezery na okapu (např. odsekáním obvodového zdiva ) a výstup vzduchu na hřebeni. Upozorňuji , že nebude snadné to provést. Být Vámi si spíše vyberu nějakou krytinu , která se montuje na laťový rošt - ten můžete na bednění provést vždycky a bez rizika. S pozdravem Erben

Karel Erben, technický poradce

E-mail: karel.erben@vekamaf.com

VEKAMAF spol. s r.o., Na Ládví 18, 182 00 Praha 8

Výhradní dovoz a prodej střešních systémů GERARD pro ČR a SR.

odpovědět

Re: výměna břidlice za kanadský šindel   |   odpovídá: Jan Rypl

Problém Vaší střechy je v odvětrání. Jakmile paropropustnou břidlici vyměníte za neprodyšný asfaltový šindel , vzniká problém s tím , že vodní páry jež se z interiéru dostanou do konstrukce , se nebudou moci kam odpařovat. Tj. riziko plísní , hnilob , nefunkčnost tep.izolací , atd..

Existují 2 možnosti :

a ) Na bednění dát vyrovnávací podložku a na toto asfaltový šindel s větracími elementy u hřebene a nároží , ale pak by bylo nutno pod bedněním vytvořit vertikální ventilační vzduchovou mezeru , což u střechy s nárožím a úžlabím je fakticky neřešitelná situace. Navíc by byl velký problém při instalaci tepelných izolací z hlediska dodržení ventilační mezery a organuzace vstupních a výstupních otvorů ventilace. Nemluvě o tom , že výstupovými ventilačními otvory by hrozilo zafukování sněhu do konstrukce.
b ) na stávající bednění dát vysocedifúzní mebránu (např. Jutadach 135 ) , na ní kontralatě = větrací mezera , a pak další bednění s vlastní střešní krytinou s větracími elementy u hřebene či nároží. Pak není problém celou výšku krokve použít pro tepelné izolace a další instalace podhledu a parozábrany jsou daleko jednodušší.

Bližší detaily mohu poslat e-mailem.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: výměna břidlice za kanadský šindel   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , chci se zeptat , zda jste skutečně břidlici vyměnili za šindel a zda jste si jí náhodou neschovali.

Potřebuji sehnat použitou sundanou břidlu na přeložení střechy na chalupě. Nová se k tomu nehodí a při dnešních cenách bych na novou ani nenašetřila.

Nezbylo Vám něco ??

Děkuji a přeji hezký den ,
Krejcárková , Praha

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


výměna břidlice za kanadský šindel (č. 4044) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy