eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

akustická izolace zdí v interieru

Autor: N/A 15. 8. 2007

Dobrý den , hledám řešení jak eliminovat hluk od sousedů v bytě s co nejmenší ztrátou místa za vestavěnými skříněmi. Byt se bude rekonstruovat , takže přichází v úvahu i jiný typ omítky , štuku , přibití desek na zeď ... , kriteriem je co nemenší tloušťka. Předšem díky za radu.

odpovědět

Re: akustická izolace zdí v interieru   |   odpovídá: Karel Sedláček

Dobrý den ,

záleží kudy se k Vám hluk šíří , jestli jde o hluk z vedlejší místnosti přes příčku , tak to se dá řešit pomocí předstěn. Můžete pak udělat předstěnu ze sádrokartonu , obdobně jako se staví běžná příčka a vyplnit jí minerální izolací. V tomto případě se hodí materiál Orsil Uni či Orsik. Nicméně její účinnost klesá s tloušťkou , takže je třeba mít min. alespoň tl. 50 mm. Samozřejmě pak platí že čím vyšší tl. izolace či sádrokartonu tím lepší vzduchová neprůzvučnost.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: akustická izolace zdí v interieru   |   odpovídá: Ing. Pavel Matoušek

Dobrý den ,
pro izolaci hluku , který se šíří výhradně vzduchem (televize , rozhlas , řeč , štěkání apod. ) je možno vestavět ke stávající zdi akustickou předstěnu. Jde o konstrukci na roštu pro sádrokarton , přitom pro nejlepší účinnost se sloupky musí kotvit pouze do horího a spodního vodítka , žádný prvek kromě izolace se nesmí dotknout izolované stěny. Mezi sloupky , vodítky a stěnou je nutno ponechat aspoň 5 mm mezeru. Po zaizolování (ideální je akustická izolace Airock ND naplno do předstěny ) se přiklopí sádrokartonové desky - nejlepší je požární sádrokarton tl. 15 mm , ještě lepší totéž ve dvou vrstvách. Pokud bude rošt menší než 75 mm , bude výsledek relativně slabý - útlum závisí na tloušťce předstěny a také na její plošné hmotnosti. Pokud dáte jen jeden sádrokarton anebo tloušťky bude jen 12 ,5 mm anebo to bude nepožární (standardní ) deska , výsledek bude stále slabší a slabší.
Jde-li o hluk vytvořený chůzí , poklepem na podlahy , stěny a stropy nebo nárazy dveří apod. , není šance jej předstěnou znatelně tlumit.

Ing. Pavel Matoušek, technický poradce

E-mail: pavel.matousek@rockwool.cz

Rockwool a.s., U Háje 507/26, 147 00 Praha 4

Největší světový výrobce tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


akustická izolace zdí v interieru (č. 4009) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy