eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

STEPROCK ND

Autor: N/A 6. 8. 2007

Dobrý den.

Rekonstruuji hurdiskový strop. Na hurdiscích je škvárobeton a potěr. Bohužel je výška podlah ve všech pokojích rozdílná a postrádá jakoukoliv zvukovou izolaci , rozhodl jsem se odstranit starý potěr a vybrat škvárobeton až po horní stranu traverz. Na zbylou vrstvu chci položit zvukovou izolaci STEPROCK ND nebo ORSIL N , lepenku a zalít armovaným potěrem. Samozřejmě i s pásky kolem stěn.
Chtěl bych se zeptat , jakou tloušťku izolace mám zvolit a kolik dB hluku každá tloušťka pohltí , poněvadž jsem to nikde nenašel. Má smysl vůbec pokládat těch nejvyšších 5cm v porovnání cena/užitek?
Děkuji za odpovědi

odpovědět

Re: STEPROCK ND   |   odpovídá: Karel Sedláček

Dobrý den ,

akustika je složitější věc a nelze říci kolik dB izolace pohltí , 40 mm izolace na jedné konstrukci může pohltit stejně tolik jako 20 mm na jiné. Minimum se doporučuje 20 mm , optimum pak 40 mm (ideální cena/užitek ) , s 50 mm už máte opravdu dobrou izolaci proti kročejovému hluku. Samozřejmě ale záleží i na dalších skladbách konstrukce , zda v konstrukci nebudou akustické mosty atd.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: STEPROCK ND   |   odpovídá: Ing. Pavel Matoušek

Dobrý den ,
akusticky vychází ideálně nejlepší poměr útlumu s izolacemi Steprock ND o tloušťce 30 anebo 40 mm.
Doporučuji , abyste vybral a vyrovnal škvárobeton a ten stabilizoval potěrem v úrovni horní pásnice ocelových nosníků - Steprock ND musí ležet na dostatečně nosném a rovném podkladu , v žádném případě jen na oceli. Mezi Steprock ND a vrstvu potěru 2 cm nahoru (ručně rozprostřenou pro uložení armovací sítě ) je nutné položit alespoň dočasnou hydroizolaci (PE fólii , asfaltovou lepenku na sucho s dostatečným přeložením spojů apod. ) a teprve pak betonovat. Hydroizolace se musí přetáhnout na svislé ploše i přes okrajový pásek.
MInimální tloušťka betonu na Steprocku ND z hlediska jeho ochrany a roznesení tlaku je pro zatížení podlahy do 250 kg/m2 je 50 mm , podle rozlohy podlahy a zatížení může být i větší. Při pokládání je třeba dát pozor a izolace nepošlapat a nepoškodit - izolace musí být měkká a polopružná , jinak by akusticky neizolovala.

Ing. Pavel Matoušek, technický poradce

E-mail: pavel.matousek@rockwool.cz

Rockwool a.s., U Háje 507/26, 147 00 Praha 4

Největší světový výrobce tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


STEPROCK ND (č. 3938) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy