eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

provizorně 2

Autor: N/A 11. 7. 2007

Dobrý den ,
rád bych se zeptal na pár otázek:
1.Dá se provizorně než bude nová střecha polystyrenem směrem do interiéru , Skladby střechy by byla : taška , latě , krokve , heraklit ,polystyren , stěrka ,perlinka ,štuk?
Nebo raději nezateplovat vůbec a nechat původní skladbu střechy tak , než se celá vymění? Docházelo by i tak k nějakým kondenzacím?Má vůbec heraklit nějakou zateplující schopnost?
2.Musí se u zateplování mezery , nejspíš foukanou vatou , mezi půdou a místností pod ní dávat nějaké parozábrany a difůzní folie? Skladba by byla : štuk , palach ,dřevěné desky , trámky a prostory mezi nimi vyplněné vatou ,opět dřevěné desky , vrchní beton.

Děkuji za odpovědi.

S pozdravem

Striegler

odpovědět

Re: provizorně 2   |   odpovídá: Karel Sedláček

Dobrý den ,

zateplení je dnes výhodné udělat vždy , ale tl. zateplení se dnes pohybuje okolo minima 200 mm a to si nejsem jist zda hodláte o tolik snížit interiérový prostor. Ke kondenzacím by docházet nemělo pokud splníte dostatečnou tl. izolantu , použijete parozábrana a omezíte tepelné mosty. Také je důležité mít nad izolací funkční větranou mezeru.

Parozábrana se dává v případě , že je rozdíl teplot či vlhkostí mezi dvěma typy místností a je zde riziko že bude docházet ke kondenzaci. Pokud rozdíl bude , tak by parozábrana být měla , ale z Vašich údajů nelze něco více konkrétního říci.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: provizorně 2   |   odpovídá: Jan Rypl

k bodu 1 )
Takto střechu řešit nedoporučuji , nevyhovuje ani po stránce kondenzací ani po stránce akustiky (hluku ). I tato konstrukce by navíc potřebovala mít parozábranu a být sekládána úplně jinak a navíc je potřeba pod střešními latěmi vytvořit vertikální ventilační vzduchovou mezeru !!!

k bodu 2 )
Pokud tento strop odděluje vytápěný a nevytápěný prostor , je u této skladby potřeba aplikovat pod foukanou izolaci parozábranu aplikovanou a napojenou tak aby neumožňovala vstup vodních par z vytápěného prostor do této tepelné izolace. Správně by měla být tato parozábrana mezi spodními dřevěnými deskami a trámky. Potřeba parozábrany (vysoceparotěsné ) je o to větší , že na vnější straně bude aplikována vrstva betonu , která omezuje odpařování vodních par z konstrukce. Difúzní fólie potřeba není.

Jan Rypl
tel.: 602194045 , rypl@juta.cz
www.juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


provizorně 2 (č. 3839) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy