eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

dodatečná izolace střechy při budování podkroví.

Autor: N/A 25. 5. 2007

Dobrý den , prosím o radu , jak nejlépe postupovat při pracech na 35 let starém domě.
Máme pálenou tašku (dnes hranická - franc. 14 ). V plánu je dostavba obytné místnosti v části půdy , zbudování dvou vikýřů. Při prohlídce pokrývač naznal , že přeložka by šla , ale vím , že ta krytina má své za sebou , nějaká se bude měnit a při sněžení se pod ni smetá a běžně se pod ní svítí. Není ale dostatek financí na obměnu (přes 2000 tašek ) . V plánu byla tedy přeložka s montáží hydroizolace a v části nebo po celé ploše zateplení. Dnes jsem slyšel názor , že křidlice nebude sedět , že máme zvolit postup takový , že se použije folie více difuzní , která se mezi krovy mírně prohne přes dodatečně přibytou lať , vytvoří průduch , a folie se má vést i kolem trámů , a pod ní kontaktně izolace. Děkuji moc za radu.

odpovědět

Re: dodatečná izolace střechy při budování podkroví.   |   odpovídá: Jan Rypl

Vážený pane Říha !

Proveditelnost vysocedifúzní membrány (např. Jutadach , Dekten ) jen mezi krokvemi přichází v úvahu pouze tehdy , pokud střecha neobsahuje úžlabí. Nelze totiž zajistit nezbytné odvětrání střechy a odvodnění této pojistné hydroizolace.

Další problém je v tom , že již nelze vodotěsně ochránit prostor přímo nad krokví. Navíc se musí obvodové zdivo u kraje střechy (okapu ) upravit - odsekat tak , aby daná membrána mohla vyvádět vodu mimo prostor objektu (byla vyvedena až za obvodovou stěnu ) a zároveň abychom mohli vytvořit dostatečný otvor pro vstup vzduchu pro fungování nezbytné ventilační vertikální vzduchové mezery , kterou je nutné vytvořit mezi střešními latěmi a dannou membránou. V blízkosti hřebene či nároží pak v každém poli mezi krokvemi musí krytina umožňovat výstup vzduchu z mezery do exteriéru (ventilační prvky či ventilace hřebenáčem ). Tj. mebrána se musí instalovat odsazeně od latí tak , že mezi membránou a střešními latěmi vzniká dostatečná ventilační vzduchová mezera. Její velikost záleží na sklonu střechy a délce střechy od hřebene k okapu.

Další podrobnosti můžeme řešit přímo - viz. níže uvedené kontakty.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


dodatečná izolace střechy při budování podkroví. (č. 3701) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy