eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Omítka a obklad dřevěných vikýřů

Autor: N/A 31. 1. 2007

Prosím o radu. Řeším problém , jak kvalitně omítnout a obložit vystupující střešní obloukovité vikýře , které jsou vyrobené ze dřeva (trámy a boční prkené pobití ) - jedná se o boky a čelo vikýřů (8 kusů ). Prosím zvolit tecnologii , která bude mít max. dlouhodobou životnost a omítka barevnou stálost. Celkový konečný výsledk by měl připomínat sádrokartonovou technologii , nebo zdivo (žádné viditelné spáry , žádné krycí lišty... ). Mohu zaslat i obrázky vykýřů a střechy.
Děkuji moc za radu. J. Chadima

odpovědět

Re: Omítka a obklad dřevěných vikýřů   |   odpovídá: Ivan zindulka

Přeji dobrý den ,
Jednou z možností je použití fasádních desek Cembonit. Desky se montují na dřevěné , ocelové nebo hliníkové podkladní rošty. Desky Cembonit MTX a FDA jsou probarveny do hmoty a desky Cembonit FDH jsou určeny na dodatečné barvení. Podrobnější informace lze nalézt na /www.cembrit.cz/download - montážní návod na fasádní desky.


Ing. Ivan Zindulka, technický poradce

E-mail: ivan.zindulka@cembrit.cz

CEMBRIT CZ, a.s., Lidická 302/91, 266 01 Beroun

Největší výrobce vláknocementové střešní krytiny ve střední Evropě.

odpovědět

Re: Omítka a obklad dřevěných vikýřů   |   odpovídá: Ing. Pavel Matoušek

Dobrý den ,
na plošné dřevěné bednění lze plnoplošně nalepit a mechanicky speciálními vruty připevnit fasádní izolační lamely Fasrock L , které lze mírně tvarovat (nutno vyzkoušet na šabloně - modelu ) přímo podle velikosti poloměru zakřivení , anebo se jim musí cirkulárkou nadrážkovat vnitřní strana. Na bednění se používá speciální flexibilní lepidlo pro dřevostavby. Poté se na vnější povrch nanese krycí hmota s perlinkou , pak penetrace a strukturovaná omítka - na silikonové bázi (hlazená , škrabaná nebo točená ). Z vnitřní strany je nutno ještě položit další vrstvu také izolace a z vnitřní strany pak parozábranu + povrchovou úpravu. Ostatní řemesla musí na sebe dobře dobře navazovat - např oplechování , krytina , parapety apod.
V konkrétním provedení to ovšem není záležitost pro telefon a E-mail , spíše pro osobní konzultaci minimálně nad výkresy a projektem (zejména skladbou stěn vikýřů apod. ).
Ing. Pavel Matoušek , Rockwool , a.s. , tel 596 094 365 , fax 596 033 152 , bezplatná zelená linka 800 161 161 (prac.dny 8-16 hod )

Ing. Pavel Matoušek, technický poradce

E-mail: pavel.matousek@rockwool.cz

Rockwool a.s., U Háje 507/26, 147 00 Praha 4

Největší světový výrobce tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Omítka a obklad dřevěných vikýřů (č. 3118) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy