eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

odvětrání koupelny

Autor: N/A 27. 12. 2006

Pěknej den , mám koupelnu 16m2 chci tam zabudovat na strop ventilator z odtahem do komínové tašky ( průměr má 100 ). Pomocí Alu roury , nebo plastové de o 50cm trubky i přes izolaci (30cm ) a sadrokarton. Jaký mám zvolit ventilátor a mám obalit ten zbytek trubky vatou těch zbylích 20cm. Nebo jak to provéct. Budu vděčný za každou radu.diky

odpovědět

Re: odvětrání koupelny   |   odpovídá: Ing. Pavel Matoušek

Dobrý den ,
ve vašem případě je nutno zřídit větrací komínek , tento obalit izolací a na izolaci navléct vodotěsný plášť (tedy v podstatě druhou trubku ). Je-li ve střeše izolace tl. 300 mm , pak by komínek měl být obalen izolací cca 80 - 120 mm tlustou , a to v délce minimálně rovné dvěma tloušťkám izolace (tedy 600 mm ) pod i nad izolací. Pokud k tomu nebudete mít dostatek místa pod střechou (zpravidla tam asi nebude ) , pak musí jít izolace nad střechu.

Komínek by měl mít možnost zachytit kondenzát , který vznikne nad střechou a bude stékat vnitřkem - aby nic nekapalo ani do koupelny , ani do ventilátoru - zpravidla se udělá souosé odstupňování a z většího průměru potrubí (zachytávače kondenzátu ) se voda odvede hadicí nebo tenkou trubkou do kanalizačního potrubí. Cokoli jiného způsobí záhadné vlhnutí , pachy , průnik vzduchu zvenčí do koupelny apod. V případě prostupu přes parozábranu je toto místo bezpodmínečně nutné kvalitně utěsnit a napojit na parozábranu.
Ing. Pavel Matoušek , Rockwool , a.s. , tel. 596 094 365 , fax 596 033 152 , bezplatná zelená linka 800 161 161 (prac.dny 8-16 hod. )

Ing. Pavel Matoušek, technický poradce

E-mail: pavel.matousek@rockwool.cz

Rockwool a.s., U Háje 507/26, 147 00 Praha 4

Největší světový výrobce tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


odvětrání koupelny (č. 2857) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy