eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

skladba střechy

Autor: N/A 10. 8. 2005

Dobrý den , chtěla bych Vás požádat o radu k výběru jednotlivých typů materiálu pro naší střechu.
Vzhledem ke kontrukci střechy (zatížení ) a spádu ( u vikýřů i 12° ) musíme použít některou z lehkých krytin (Rannila , Borga , Rova atd. ) Mohli by jste mi poradit jaký je v těchto krytinách rozdíl , zda je to jen značka a cena nebo i něco jiného?
- latě v obou směrech 35/50
- difúzní fólie Tyvek solid na krokve
-vzduchová mezera (chtěla bych vědět , zda je nutná a kolik je její min. tl. , protože se ji dle mého názoru snižuje účinnost tepelné izolace )
-tepelná izolace Rockmin 220mm (mezi a pod krokvemi )
-parozábrana Guttafol WB (nevíme , zda je to správně zvolený typ a také kde přesně tuto fólii umístit , abychom splnili co nejlépe její parotěsnost )
-rošt sádrokartonu a sádrokarton
Děkuji za odpověď

odpovědět

Re: skladba střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Vzhledem k velice nízkému 12° sklonu Vámi uváděné skladby střechy bych místo materiálu Tyvek Solid doporučil použít buď antikondenzační fólii "JUTACON" nebo "RANNILA A" spojené páskami "Jutafol SP 1" (+ 5 cm spodní VENTILAČNÍ mezerä pod fólií ) nebo použít systém materiálu "Delta FOXX" a bednění (pojistná hydroizolace na bednění kdy pod bedněním již není nutná následná odvětrávací ventilační mezera ).

Materiál Tyvek Solid (navíc spojený páskami ) bych u Vašeho typu skladby střechy doporučil použít pouze v případě , kdy sklon střechy nebude menší jak 16°. Pak mezera pod fólií není nutná.

Uzavřený vzduch mezi pojistnou hydroizolací a vysoce difúzní membránou však nesnižuje účinnost tepelné izolace , ale působí jako vrstva snižující účinnost výparu vodních par z konstrukce do exteriéru. To se však výrazně projevuje v případě , až pokud je její průměrná tloušťka > 0 ,5 m.

Výběr typu parozábrany vyplývá z toho , jaký je zdroj vodních par v interiéru a kam se parozábrana bude instalovat. Tj. zda mezi tepelnou izolaci a rošt podhledu či mezi rošt a podhled. Guttafol WB je typ nízkoparotěsné parozábrany. Parozábrany je nutno PAROTĚSNĚ spojit !

Jan Rypl , manažer aplikací , tel.: 602194045 , www.juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: skladba střechy   |   odpovídá: Blažková Lucie

Dobrý den ,

doporučovala bych Vám krytinu Spektrum , která je k nahlédnutí na www.balexmetal.cz Krytina od naší firmy patří mezi jednu z nejkvalitnějších (co se týče použitého materiálu a profilu krytiny ) a cenově nejdostupnější na našem trhu. Vzduchová mezera je u plechové krytiny nutná jelikož v letních obdobích jsou vysoké teploty pod krytinou , takže aby bylo zajištěno snížení teploty pomocí vzduchové mezery.
S pozdravem Blažková

odpovědět

Re: skladba střechy   |   odpovídá: Q mac CZ s.r.o. - výrobce lehké střešní krytiny

Dobrý den , Váš problém není moc komplikovaný. Začnu od větrací mezery. Ta podle norem by měla být minimum 6cm. Ano , je to nutné pro vaší střechu tím spíš , že plánujete vnitřní sadrokartony. Odvětrání střechy je v tomto případě důležité , protože v opačném případě , vám vzniklý kondenzát bude nasakovat do sadrokartonových příček a tím vzniknou nepěkné skvrny. Pro dobrou větrací mezeru a odvedení kondenzátu je nutno zvolit dobrou parozábranu. Doporučuji folii kontaktní tj. takovou , která se v prostoru střechy múže dotýkat izolace nebo bednění. jedná se o min. tří vrstvé folie , gramáž 140 g/m2. Jestli se jedná o krytinu múžete použít plechovou krytinu. Výrobců je mnoho. Naše firma Q mac CZ patří mezi mnohé české výrobce těchto krytin , jak Ranilla , Lindab , Rova apod.

Složení střešního pláště:
1. sadrokarton
2. parobrzda - np. COROTOP activ kontrol
3. tepelná izolace - doporučuji skelnou - rotaflex , orsil apod. - při navlhnutí a opětovném vysušení neztrácí své izolační vlastnosti.
4. parozábrana - np. COROTOP STRONG
5. dřevěný rošt z latí - pro větrací mezeru (latě a kontralatě )
6. Krytina

S pozdravem ,

společnost Q mac CZ s.r.o.
www.qmac.cz

Q mac CZ s.r.o., technický poradce

E-mail: info@qmac.cz

Q mac CZ s.r.o., Vratimovská 624/11, 718 00 Ostrava

Český výrobce lehké střešní krytiny.

odpovědět

Re: skladba střechy   |   odpovídá: Gerleová J.

Vážená paní Dadáková , v lehkých poplastovaných krytinách které uvádíte je rozdíl ve výrobci , neboť na trhu se vyskytují krytiny výroby finské , švédské , polské i české. Každý výrobce má jinou kvalitu plastového potahu a tím se líší i cena. Samozřejmě , že s nižší kvalitou klesá i cena. Další problémy bych nechala na renomované firmě. V případě zájmu jsme schopni Vám provést výběr návrhu , dle podkladů zpracovat cenovou nabídku , dodat materiál ale i reralizaci. Jsme spečcialisté ne tyto druhy krytin. Gerleová J. Concom International s.r.o. www.concom.cz tel. 271085394

odpovědět

Re: skladba střechy   |   odpovídá: Jiří Ledvinka, tel 602319091

Vážená paní , argumentaci ohledně plechové krytiny přenechám ostatním kolegům.
Difuzní fólie - uvedla jste TYVEK Solid , se v případě zateplených střech pokládá bez spodní větrací mezery. Pokládka se tak usnadní , materiál má dostatečnou propustnost , takže nehrozí vznik stavebně fyzikálních vad - za podmínky , že plechová krytina bude položena na dvojím laťování. POkud byste chtěla ještě více ochránit tepelnou izolaci Vaší střechy , můžete alternativně zvolit pojistnou hydroizolaci se samolepicím okrajem (např. DELTA-VENT N PLUS , DELTA MAXX PLUS ) , která brání vnikání proudícího vzduchu přesahy do horní vrstvy tepelné izolace.
Parotěsná zábrana se umisťuje na spodní hranu tepelné izolace a kotví se např. sponkami. I zde máte na výběr celou řadu výrobků a alternativně lze také použít výrobek s integrovaným samolepicím okraje (DELTA-REFLEX PLUS ). Kromě vlastností parotěsné zábrany má však ještě větší význam její správná pokládka , vzduchotěsné slepení spojů , přesahů a napojení na prostupující prvky , kontrukce atd pomocí speicální lepicích pásek a parotěsných tmelů (DELTA TIXX ).
Více informací na www.dorken.cz nebo telefonicky.
Jiří Ledvinka , tel 602319091
DORKEN s.r.o.

Jiří Ledvinka, jednatel

E-mail: jiri.ledvinka@dorken.cz

DÖRKEN s.r.o., Nad Vinným potokem 2, 101 11 Praha 10

Střešní systémy, pojistné izolační fólie, parotěsné zábrany, dělicí vrstvy pro plechové krytiny, lepicí pásky DELTA.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


skladba střechy (č. 265) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy