eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Izolace podkroví 30cm vs. rošt pro sádrokarton

Autor: N/A 4. 11. 2006

Dobrý den , měl bych jeden dotaz ohledně zateplení podkroví.
Plánuji dát do střechy 30 cm izolace. Mezi krokve 15cm a pod také 15 cm. Chtěl bych se zeptat jak mám konstrukčně řešit rošt pro sádrokarton. Tento rošt by zároveň sloužil jako držák podkrokevní izolace. Chtěl bych zároveň aby tento rošt dělal co nejmenší tepelný most v izolaci , ale aby byl zároveň dostatečně pevný a nespadl mi na hlavu.

odpovědět

Re: Izolace podkroví 30cm vs. rošt pro sádrokarton   |   odpovídá: Jan Rypl

Ideální je provést kombinaci tak , že 150 mm tepelné izolace bude vloženo mezi krokvemi , pak se vodorovně pod krokvemi vytvoří dřevěný rošt o tloušťce 90 mm , do kterého s vloží 90 mm tepelná izolace , pak se provede vytvoření parotěsnící vrstvy (parotěsně spojená a napojená parozábrana - viz. www.juta.cz ) , následně za pomoci přímých závěsů se vytvoří rošt pro podhled , do kterého se vloží 60 mm tepelná izolace a vše se zaklopí sádrokartonovou deskou.

Tím bude fungovat jak požadovaný tepelný odpor včetně překrytí tepelných mostů , a zároveň i difúzní bilance konstrukce. Samozřejmě je však nutné aby konstrukce nad tepelnou izolací směrem ke střešní krytiny umožňovala odpařování vodních par.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Izolace podkroví 30cm vs. rošt pro sádrokarton   |   odpovídá: Karel Sedláček

Dobrý den ,

tato konstrukce se řeší tak , že pod krokve uděláte jeden rošt pro izolaci , např. v tloušťce 100 mm a do něj tu izolaci vložíte. Dále uděláte parozábranu a připevníte rošt pro vlastní sádrokarton a do něj následně umístíte zbylých 50 mm izolace a namontujete sádrokarton.

Tak či onak rošty jsou tepelné mosty , nicméně když je nedáte moc hustě , tak je jejich vliv minimalizuje. Vlastní sádrokartonové či dřevěné rošt jsou dostatečně únosné a celá únosnost je v tomto případě jen otázka vlastního kotvení roštů k podkladu , samotná tepelná izolace vyvolá jen minimální přitížení na vlastní konstrukci.

S pozdravem

Karel Sedláček

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: Izolace podkroví 30cm vs. rošt pro sádrokarton   |   odpovídá: Robert Hošek

Dobrý den ,
řešení je možné buď vložením třech vrstev izolace 15cm mezi krokve , 8cm do úrovně pomocného roštu z dřevěných hranolů 8/8cm , na který by se zespodu přisponkovala parozábrana a připivnila konstrukce z CDprofilů , do které se vloží zbylých 7 cm.
Druhá alternativa je provést křížový rošt z CD profilů , nosný CD profil je pověšen souběžně s krokvemi aje vyvěšen na táhla nonius kolmo k rovině střechy a svisle pomocnými táhly nonius na dřevo - tyto závěsy vycházejí z jednoho bodu CD profilu (tvoří trojúhelník ). Montážní profily CD se připojí k nosným CD profilům pomocí křížových rychospojek pojištěných šroubkem do plechu proti posunutí. Parozábrana se aplikuje v tomto případě až na montážní CD profily (těsně nad sádrokarton ) .

S pozdravem
ing.Robert Hošek ,
technik Rigips.s.r.o.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Izolace podkroví 30cm vs. rošt pro sádrokarton (č. 2453) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy