eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Kontaktní folie

Autor: N/A 27. 10. 2006

Dobrý den ,
pokrývači , kteří mi provádí střechu z KM Beta Elegant tvrdí , že při použití folie Kontaktfol 135 není zapotřebí provádět na hřebeni střechy větrací stříšku z fólie. Fólii protáhli i přes hřeben s tvrzením , že pod stříšku může dostat sníh (prašan )a dělá to problémy. Tepelnou izolaci budou provádět jako dvouplášťový systém , bez vzduchové mezery mezi folií a tepelnou izolací. Pod tepelnou izolaci plánují použít reflexní fólii. Je to správná konstrukce?

odpovědět

Re: Kontaktní folie   |   odpovídá: Jan Rypl

Při montáži vysocedifúzní membrány u hřebene závisí nutnost provedení průběžného otvoru pod hřebenem (s krytkou ) na tom , jaká výška statického vzduchu se nachází mezi fólií pod hřebenem a úrovní kde je provedena tepelná izolace , tj. jaká je středová výška zbytkového nevytápěného půdního prostoru.

Pokud je tento prostor (výška vzduchu ) do 1 ,5 metru , pak vytváření otvoru s krytkou není potřeba , pokud je naopak výška větší , pak je potřeba otvor s krytkou provést tak , že přesah krytky vůči hlavní fólie bude cca 15-20 cm. Problém je zakopán v riziku statického vzduchu fungující jako vrstva omezující odpařování vodních par z konstrukce směrem do exteriéru.

Pokud jako parozábranu hodlají použít reflexní fólii a je zájem i o fungování nejen parotěsné ale i reflexní funkce , pak je nutné mezi fólií a deskou podhledu vytvořit uzavřenou vzduchovou mezeru (ideálně 4-6 cm ).

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Kontaktní folie   |   odpovídá: Karel Erben

Dobrý den , neznám sice fólii kontaktfol 135 , o které mluvíte , ale zřejmě jde o kontaktní fólii s gramáží 135 g/m2. Tuto skutečnost si prosím ověřte. Kontaktní fólii je opravdu možné montovat v dvouplášťové střešní skladbě a tepelnou izolaci dorazit až k fólii , tj. nedělat větrací mezeru mezi fólií a tepelnou izolací. Žádnou "stříšku" z fólie tedy na hřebeni dělat nemusíte. Musíte však na hřeben umístit větrací tvarovky do krytiny nebo udělat hřeben odvětrávaný , protože vzduchová mezera pod krytinou odvětrávána být musí. S pozdravem Erben

Karel Erben, technický poradce

E-mail: karel.erben@vekamaf.com

VEKAMAF spol. s r.o., Na Ládví 18, 182 00 Praha 8

Výhradní dovoz a prodej střešních systémů GERARD pro ČR a SR.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Kontaktní folie (č. 2400) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy