eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení střechy Vata/papír

Autor: N/A 14. 9. 2006

Dobrý den.Chtěl porosit a požádat zde přítomné odborníky a specilaisty o radu.
Chystám se zateplit střechu staršího domu díky přístupu připadá jen foukaná izolace.Zvolil jsem mezi nabídkou Ippolná /vata/ a CIUR /papír.Obě firmy provedly nabídku technicky provést zateplení u mě není problém .šikmá střecha Bramac záklop/bednění dříve byl eternit a zafoukat na pudě rovinku taky pod prknu nad stropy.Firmy se byli podívat jak píšu bezproblému není problém práce provést.
Co my zarazilo !!!! je o 100% cenová nabídka Ippoln vyšší??
Chci se zeptat to je jejich technologie o 100% lepší a kvalitnější???
Samozřejmě logicky mám chut zvolit tu lacinější varinatu ale ten cenový rozdíl my zarazil??to je papír opravdu o tolik horší nebo ho tam mužu v klidu dát??Děkuji.

odpovědět

Re: Zateplení střechy Vata/papír   |   odpovídá: Ing. Pavel Matoušek

Dobrý den ,
jen odborník musí posoudit , jestli taková izolace je vhodná nebo není. Nejde jen o to , kterou drť zafoukat do daného prostoru , ale také o to , co se stane při zateplení. Na některé stropy se musí povinně aplikovat parotěsná vrstva a na jiné ne. Pracovníci IP Polná mají takový servis a zkušené techniky a ti dokážou v dané situaci konstrukci a všechna se zateplením související opatření posoudit , navrhnout a nainstalovat. Proto se domnívám , že to je jedn z důvodů dražších prací - i tento odborný servis něco stojí , ale za takových okolností nemůže dojít ke špatné funkci střechy nebo poruše apod.
Jinak granuláty , kterými se zatepluje , jsou vyráběny ze standardních izolačních desek z kamenné vlny a jsou plně hydrofobizované (obsahují přísady pro snížení odolnosti vůči vzdušné vlhkosti ) a díky tomu je i jejich nasákavost vody podstatně snížena oproti jiným typům drtí. Pokud jsou z naší výroby Rockwool , pak jejich dlouhodobá nasákavost podle evropské testovací metodiky nepřesahuje 3 kg/m2 (délka trvání testu 28 dní ).

Ing. Pavel Matoušek , Rockwool , a.s. , tel 596 094 365 , fax 596 033 152 , bezplatná zelená linka 800 161 161 (prac.dny 8 - 16 hod. )

Ing. Pavel Matoušek, technický poradce

E-mail: pavel.matousek@rockwool.cz

Rockwool a.s., U Háje 507/26, 147 00 Praha 4

Největší světový výrobce tepelných, zvukových a protipožárních izolací z kamenné vlny.

odpovědět

Re: Zateplení střechy Vata/papír   |   odpovídá: Jan Rypl

Posouzení takové konstrukce , tj. zda "foukanou čedičovou vatu" či "foukaný papír" záleží na tom , jaký u této konstrukce je zdroj vstupu vlhkosti do konstrukce (zda konstrukce obsahuje funkční parotěsnící vrstvu ) a jaká je možnost odpařování vodních par ze zateplené konstrukce do exteriéru. Pro toto stanovení je však potřeba znát celou plánovanou zateplenou skladbu konstrukce , její vrstvy včetně specifikace jejich tloušťky , tj. od střešní krytiny až po vytápěný interiér. Dále je potřeba znát kde stavba stojí - obec (posouzení klimatu exteriéru ) a jaký je zdroj vodních par v interiéru , popř. jak je řešeno větrání např. koupelny.

Pak je fakticky možné stanovit co je vhodnější , byť teoreticky je min.vata univerzálnější. Nezáleží tudíž na ceně , ale na tom , co je fakticky pro danou konstrukci vůbec použitelné !

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení střechy Vata/papír (č. 2208) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy